Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 20 grudnia 2011, 10:45

autor: Sarge

Wyniki sprzedaży PlayStation Vita, wieszające się konsole i problemy z ekranem

Poznaliśmy wyniki sprzedaży konsoli PlayStation Vita w ciągu pierwszych dwóch dni od debiutu w Japonii. Premiera nie obyła się bez zgrzytów - gracze narzekają na wieszające się konsole, problemy z ekranem dotykowym i mało intuicyjny system rejestracji.

Firma Enterbrain (wydawca japońskiego magazynu Famitsu) ujawniła wyniki sprzedaży konsoli PlayStation Vita, która w Kraju Kwitnącej Wiśni zadebiutowała w sobotę. Jej użytkownicy już teraz skarżą się na problemy techniczne.

Według przedstawionych danych, w ciągu pierwszych dwóch dni od premiery gracze zakupili 321 407 sztuk nowej platformy sprzętowej firmy Sony. Dla porównania, 3DS w takim samym okresie sprzedał się w liczbie 371 326 egzemplarzy, a PSP w premierowym dniu trafiło do domów 166 074 Japończyków.

Powyższy wynik oznacza, że PlayStation Vita można bez problemu dostać w japońskich sklepach. Firma Sony na początek przygotowała bowiem ok. 700 tysięcy sztuk konsoli. Jak donoszą redaktorzy serwisu Destructoid, wyprzedano 85% modeli obsługujących Wi-Fi oraz 56% egzemplarzy ze wsparciem dla sieci 3G. Z półek sklepów kompletnie zniknęły za to karty pamięci o pojemności 16 GB oraz 32 GB. Mimo wysokich cen, na zakup dedykowanego nośnika danych zdecydowało się ok. 90% nabywców PlayStation Vita. Teraz pozostaje czekać na informacje o sprzedaży wybranych gier.

Gracze już teraz donoszą, że premierowe egzemplarze lubią się zawieszać i cierpią na problem słabo reagującego ekranu dotykowego. W takim momencie pozostaje jedynie ponowne uruchomienie konsoli. Firma Sony udostępniła na japońskiej stronie internetowej PlayStation instrukcję postępowania w takich przypadkach.

Można się również spotkać z pewnymi niedogodnościami w trakcie powiązywania swojego konta PlayStation Network z nową platformą. System nieustannie prosi użytkownika o ściągnięcie aktualizacji oprogramowania – jest to możliwe tylko wtedy, gdy zaloguje się na tymczasowe konto, co oczywiście w żaden sposób nie jest wyjaśnione, czy intuicyjne. Wspomniane niedogodności bardzo dobrze obrazują filmy widoczne w tej wiadomości.

PlayStation Vita zadebiutuje w Polsce 22 lutego 2012 roku, czyli tego samego dnia, co w Stanach Zjednoczonych i pozostałych europejskich krajach. Rodzimy oddział firmy Sony nie ujawnił jeszcze ceny urządzenia. Według nieoficjalnych danych zapłacimy 999 złotych za wersję podstawową lub 1199 złotych za edycję z wbudowanym modułem 3G.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.