Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 listopada 2012, 08:47

autor: Góral

Wyniki październikowej ankiety dotyczącej sprzętu użytkowników Steama

Producent gier wideo, twórca i właściciel platformy Steam, firma Valve, opublikował wyniki ankiety dotyczącej posiadanego sprzętu, która została przeprowadzona w październiku bieżącego roku. Można się z niej dowiedzieć, że dominującym systemem jest Windows 7, a spore grono osób, które wzięły udział w badaniach, ma zamontowane 4GB RAM-u.

Firma Valve ujawniła wyniki ankiety dotyczącej posiadanego sprzętu i oprogramowania za październik bieżącego roku. Z uzyskanych informacji wynika, że użytkownicy Steama to w większości osoby korzystające z 64 bitowej wersji systemu Windows 7 i dysponujące dwurdzeniowymi procesorami.

Wśród kart graficznych najliczniej reprezentowany jest układ Intel HD Graphics 3000, którego posiada 4,25% użytkowników serwisu. Największą popularnością cieszy się też 4GB pamięci RAM - taką iloscią RAM-u chwali się 23,08% ankietowanych osób. Niewiele mniej, bo 20,62% użytkowników, posiada 3GB, a 8GB jest zainstalowanych u 20,63% ludzi.

W porównaniu do czerwca bieżącego roku, o 3% wzrosła liczba osób, które pracują w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Z ankiety wynika, że mniej ludzi korzysta z dwurdzeniowych procesorów (spadek o niecałe 2%), na czym skorzystały czterordzeniowce (wzrost o około 3%). Wśród kart graficznych w ogólnym rozrachunku dalej dominują produkty firmy Nvidia, a w gronie procesorów jednostki Intela o taktowaniu 2.3 - 2.69 GHz.

Małą ciekawostką jest fakt, że polski język serwisu znajduje się na 7 pozycji wśród wszystkich dostępnych, zgarniając 2,25% rynku. Najpopularniejszym jest angielski (ponad 54%), rosyjski (14,49%) i niemiecki (6,23%).

Ankiety na Steamie pomagają w podejmowaniu decyzji o tym, w jakie technologie inwestować. - 2012-11-02
Ankiety na Steamie pomagają w podejmowaniu decyzji o tym, w jakie technologie inwestować.

Badania przeprowadzane na platformie Steam mają pomóc Valve w podejmowaniu decyzji na temat tego, w co inwestować pieniądze i jakie technologie rozwijać. Ankiety są dobrowolne i anonimowe.