Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 lutego 2019, 13:30

autor: ElMundo

Wyniki finansowe Nvidii – rozczarowująca sprzedaż kart GeForce RTX

Nvidia zaprezentowała wyniki finansowe za czwarty kwartał 2018 roku. Nie są one dla spółki najlepsze – uwagę zwraca bardzo duży spadek w sektorze gamingowym, co jest pochodną słabej sprzedaży układów GeForce RTX.

Wyniki finansowe Nvidii – rozczarowująca sprzedaż kart GeForce RTX - ilustracja #1

Koncern Nvidia opublikował właśnie wyniki finansowe obejmujące okres czwartego kwartału 2018 roku i raczej nie napawają one optymizmem zarówno pionu zarządczego, jak i akcjonariuszy tej firmy. Sumaryczny przychód spółki wyniósł 2,205 mld dolarów, co jest wynikiem gorszym aż o 31% w stosunku do poprzedniego kwartału oraz o 24% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

Największy wpływ na spadek przychodów miała słaba sytuacja działki gamingowej, która jest kluczowa dla finansów Nvidii, bowiem odpowiada za 43% całego wyniku. Ten segment przyniósł rezultat na poziomie 954 milionów dolarów, który jest niższy o 46% od statystyk za poprzedni kwartał oraz o 45% w ujęciu rok do roku. Sytuacja okazuje się więc nie do pozazdroszczenia.

Nvidia odnotowała słabsze rezultaty w porównaniu do trzeciego kwartalu ubiegłego roku w każdym z pięciu podstawowych segmentów działalności. - Wyniki finansowe Nvidii – rozczarowująca sprzedaż kart GeForce RTX - wiadomość - 2019-02-15
Nvidia odnotowała słabsze rezultaty w porównaniu do trzeciego kwartalu ubiegłego roku w każdym z pięciu podstawowych segmentów działalności.

Głównym winowajcą tak słabych rezultatów jest oczywiście niezadowalająca sprzedaż układów graficznych z rodziny GeForce RTX, a więc modeli 2070 oraz 2080. Wiele wskazuje na to, że wprowadzenie na rynek topowych, najdroższych GPU nie było najlepszym pomysłem, a pozbycie się nadwyżek magazynowych układów z serii GeForce GTX 10xx zajmuje znacznie więcej czasu niż zakładano, co – jak stwierdza CEO Nvidii, Jen-Hsun Huang – jest powodem, dla którego wejście do sklepów modelu RTX 2060 oraz innych, tańszych propozycji się opóźniło.

Huang ma nadzieję, że kolejne miesiące nie zakończą się stratą – spore nadzieje są pokładane w tytułach z najwyższej półki, takich jak Metro Exodus czy Battlefield V, które wspierają technologię ray tracingu i mają zachęcić graczy do zaopatrywania się w najnowsze, wydajne GPU obozu „zielonych”. Sprzedaż kart graficznych ma także przyspieszyć opróżnienie magazynów, w których zalegają GPU poprzedniej generacji – wedle szacunków szefa Nvidii ma się to stać pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.