Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 12 listopada 2019, 16:04

autor: Laty

Wymienne dyski SSD jak kartridże? PS5 może mieć ciekawy patent

Sony zarejestrowało w Brazylii nowy patent o nazwie „PlayStation Cartridge”. Jest duże prawdopodobieństwo, że nowa konsola PlayStation 5 będzie posiadała wymienne dyski SSD.

Tak wygląda wyrenderowany szkic patentowy kartridża od Sony. (źródło: LetsGoDigital) - Wymienne dyski SSD jak kartridże? PS5 może mieć ciekawy patent - wiadomość - 2019-11-12
Tak wygląda wyrenderowany szkic patentowy kartridża od Sony. (źródło: LetsGoDigital)

Pewnie zastanawiacie się, do czego tak naprawdę to urządzenie ma służyć. Holenderscy dziennikarze z LetsGoDigital informują, że Sony zarejestrowało w brazylijskim Narodowym Instytucie Własności Przemysłowej nowy patent na kartridż z opisem: „Konfiguracja zastosowana w urządzeniach do zapisu i przechowywania danych”. Potencjalnie mógłby być on użyty w PlayStation jako wymienny dysk SSD. W tym samym urzędzie patentowym został również zarejestrowany jakiś czas temu zestaw deweloperski PS5.

Projektantem opisywanego produktu jest Yujin Morisawa, który od ponad 15 lat współpracuje z Sony, a aktualnie pełni funkcję starszego dyrektora artystycznego. Jest on odpowiedzialny za wszystkie produkty związane z PlayStation, co jeszcze bardziej uprawdopodabnia możliwość zastosowania wymiennych kartridży w nadchodzącej konsoli.

Tak prezentuje się wniosek patentowy, który został złożony w Brazylii, z ilustracją ukazującą wygląd produktu:

Wymienne dyski SSD jak kartridże? PS5 może mieć ciekawy patent - ilustracja #2

Sony już wcześniej używało kartridży w swoich urządzeniach. Pamiętamy, jak japoński gigant wykorzystywał je do gier w PS Vita, jednak ich produkcja zakończyła się w pierwszym kwartale 2019 roku. Więc może tak naprawdę prezentowany patent nie znajdzie zastosowania w zbliżającym się wielkimi krokami PS5, a jest wstępem do stworzenia nowego handheldu – PS Vita 2.

Jak na razie możemy snuć tylko przypuszczenia, a każda teoria przyciągnie swoich zwolenników. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej o tym tajemniczym urządzeniu, damy Wam znać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.