Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 września 2020, 09:41

autor: Adrian Werner

Wyciekły ceny PS5. Porównujemy z Xbox Series S i X

Dzięki hiszpańskiej sieci sklepów poznaliśmy prawdopodobne ceny dwóch modeli konsol PlayStation 5. Droższy wariant kosztować będzie najpewniej tyle samo co Xbox Series X.

Aktualizacja

Ceny w złotówkach w wiadomości zostały przeliczone ponownie, aby uwzględnić różnice w stawce VAT w Hiszpanii (16% podatku VAT) i w Polsce (23% podatku VAT). Za pomyłkę przepraszamy.

Wiadomość oryginalna

Wyciekły ceny PS5. Porównujemy z Xbox Series S i X - ilustracja #1
Wciąż nie wiemy, kiedy PS5 zadebiutuje na rynku.

Możliwe, że właśnie poznaliśmy ceny PlayStation 5. Źródłem jest El Corte Ingles, czyli jedna z największych hiszpańskich sieci centrów handlowych. W bazie danych firmy pojawiły się dwa wpisy dotyczące nieznanych konsol, nazwanych Aurea oraz Enigma. Prawdopodobnie chodzi tu właśnie o różne modele PS5.

Aurea to najpewniej standardowa edycja PlayStation 5 wyposażona w czytnik płyt. Ma kosztować 499,90 euro, czyli w przeliczeniu ok. 2359 zł. Z kolei Enigma to prawdopodobnie tańszy model pozbawiony napędu Blu-ray. Za niego mamy zapłacić 399,90 euro (ok. 1899 zł). Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia przez firmę Sony te ceny należy traktować jedynie jako niepotwierdzone plotki. Czy są prawdziwe, dowiemy się już wkrótce. Na 16 września zaplanowano bowiem sieciową prezentację PlayStation 5 Showcase, na której ujawnione zostaną te informacje, jak również wiele innych konkretów.

W Polsce Xbox Series X ma kosztować 2249 zł, a Xbox Series S – 1349 zł. Należy tutaj zaznaczyć, że XSS będzie słabsze sprzętowo od droższego modelu, co tłumaczy większą różnicę w cenach między nimi. W przypadku maszyn Sony tańsze PS5 będzie jedynie pozbawione napędu Blu-ray, natomiast specyfikacja pozostanie bez zmian.

Porównanie cen PS5 i Xboksa Series X/S

Konsola:

Cena

PlayStation 5 (wersja z napędem Blu-ray)

ok. 2359 zł

PlayStation 5 (wersja bez napędu Blu-ray)

ok. 1899 zł

Xbox Series X

2249 zł

Xbox Series S

1349 zł

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 5
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Sony