Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 października 2019, 14:45

autor: Bebop

Właściciele smartfonów Xiaomi banowani w Pokemon GO

Użytkownicy smartfonów Xiaomi otrzymują masowe bany w Pokemon GO. Winna może być nowa aktualizacja nakładki MIUI. Odpowiedzialna za grę firma Niantic milczy.

Pokemon GO traktuje posiadaczy smartfonów Xiaomi jak oszustów. - Właściciele smartfonów Xiaomi banowani w Pokemon GO - wiadomość - 2019-10-02
Pokemon GO traktuje posiadaczy smartfonów Xiaomi jak oszustów.

Jak donosi serwis XDA Developers, niezwykle popularna produkcja mobilna Pokemon GO zaczęła sprawiać kłopoty posiadaczom smartfonów marki Xiaomi. Po najnowszej aktualizacji nakładki systemowej MIUI, gracze z nieznanych przyczyn otrzymują bany na czas od 7 do 30 dni. Takie kary zwykle wymierzane są osobom korzystającym ze zmodyfikowanych lub shakowanych klientów oprogramowania. Problem dotyczy jednak oryginalnej wersji Pokemon GO.

W SKRÓCIE:
  1. użytkownicy smartfonów Xiaomi są banowani w Pokemon GO;
  2. wykluczono winę Game Boostera - prawdopodobnie problem leży po stronie nowej aktualizacji nakładki MIUI;
  3. firma Niantic nie odniosła się do sprawy.

Początkowo zakładano, że winny zamieszaniu jest Game Booster, który odpowiada za przyspieszanie prędkości gier. Wykluczono to jednak po tym, jak zbanowani zostali użytkownicy niekorzystający z tej funkcji. Wpływu na to nie mają również modele smartfonów. Wszystko wskazuje więc na winę nakładki MIUI 10.3.2.

Taki komunikat otrzymali zbanowani gracze. Źródło: Reddit.com. - Właściciele smartfonów Xiaomi banowani w Pokemon GO - wiadomość - 2019-10-02
Taki komunikat otrzymali zbanowani gracze. Źródło: Reddit.com.

W tym momencie z problemem boryka się przeszło 500 użytkowników sprzętów marki Xiaomi. Obrazuje to stworzone w Google Docs zestawienie, do którego wciąż dopisują się kolejni poszkodowani. Banom poświęcona jest również dyskusja na forum Reddit.

Pomimo licznych zgłoszeń i skarg odpowiedzialna za Pokemon GO firma Niantic nie odniosła się jeszcze do sprawy. Jeśli jednak wina faktycznie leży w nakładce MIUI, nowa aktualizacja powinna usunąć problem.

  1. Oficjalna strona gry Pokemon GO
  2. Wszystko o Pokemon GO
  3. Poradnik do Pokemon GO
  4. Recenzja Pokemon GO