Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 czerwca 2021, 18:32

autor: Sodar

Windows 11 za darmo. Znamy wymagania systemowe

Nowy system operacyjny Windows 11 został pokazany na konferencji Microsoftu. Wiemy już, kto będzie mógł skorzystać z darmowej aktualizacji, i znamy wymagania sprzętowe.

Windows 11 to nowa inkarnacja systemu operacyjnego firmy Microsoft. Został pokazany na konferencji na żywo. Nowe menu startowe, pasek zadań, widżety i zintegrowana aplikacja Xbox to jego podstawowe atuty. Pierwsze komputery z nowym systemem mogą pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku. Obecni użytkownicy Windows 10 otrzymają możliwość darmowej aktualizacji, jednak nie nastąpi to tak szybko. Przed skorzystaniem z takiej opcji warto sprawdzić wymagania systemowe Windowsa 11:

  • 64-bitowy, dwurdzeniowy procesor z zegarem min. 1 GHz;
  • 4 GB pamięci RAM;
  • dysk twardy o pojemności 64 GB;
  • Secure Boot, UEFI i TPM 2.0;
  • rozdzielczość ekranu 1366 x 768 (przekątna 9 cali);
  • karta graficzna kompatybilna z DirectX 12.
Windows 11 za darmo. Znamy wymagania systemowe - ilustracja #1
Widżety i obsługa dotykowa gestami. Źródło: Microsoft

Czy komputer lub posiadany system spełnia wymagania systemu Windows 11 – można sprawdzić dzięki dedykowanej aplikacji Microsoftu, dostępnej pod tym linkiem. Wystarczy ją pobrać i zainstalować. Przy domyślnej konfiguracji uruchomi się automatycznie i pozwoli w łatwy sposób dowiedzieć się, czy nasz PC kwalifikuje się do aktualizacji.

Zapis konferencji Microsoftu można obejrzeć w serwisie YouTube:

Windows 11 za darmo. Znamy wymagania systemowe - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.