Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 kwietnia 2021, 12:28

autor: Aquma

Windows 10 otrzyma widget pogodowy na pasku zadań

Firma Microsoft poinformowała, że na pasku zadań systemu operacyjnego Windows 10 pojawi się nowy widget wyświetlający informacje pogodowe oraz wieści ze świata.

W SKRÓCIE:

  1. Windows 10 otrzyma widget News and Interests umieszczony na pasku zadań;
  2. gadżet wyświetli informacje o pogodzie oraz zaoferuje dostęp do różnorakich wieści ze świata;
  3. widget będzie można zainstalować na Windowsie 10 w wersji 1909 lub nowszej.

Firma Microsoft poinformowała, że system operacyjny Windows 10 otrzyma widget News and Interests, który będzie zlokalizowany na pasku zadań. Bazowo będzie on wyświetlał informacje na temat pogody w danym regionie, ale po kliknięciu go zobaczymy sekcję wiadomości Windows News.

Warto zaznaczyć, że gadżet będzie można zarówno całkowicie wyłączyć, jak i dostosować do swoich oczekiwań – wystarczy kliknąć widoczny w rogu przycisk „Manage interests” (pol. zarządzaj zainteresowaniami), by wybrać interesujące nas kategorie i podkategorie wiadomości. Poza różnorakimi wieściami ze świata mamy tu m.in. filmy, gry, telewizję czy sport, ale możemy również wyszukiwać zupełnie inne rzeczy. Nie zabrakło też opcji reagowania na poszczególne teksty polubieniami i emotkami.

Widget wygląda całkiem ciekawie, a szeroka gama możliwości jego personalizacji sprawia, że być może znajdzie zastosowanie na niejednym komputerze. Nowość zacznie być stopniowo udostępniana użytkownikom w ciągu kolejnych tygodni, a ogólnodostępna stanie się w nadchodzących miesiącach. Gadżet będą mogli zainstalować użytkownicy korzystający z Windows 10 w wersji 1909 lub nowszej.

  1. Brak dźwięku w Windows 10 - diagnostyka i rozwiązanie problemów
  2. Windows 10 doczeka się sporych zmian w wyglądzie ikon
  3. Najnowsza aktualizacja Windows 10 powoduje m.in. problemy z wydajnością i blue screeny
Windows 10 otrzyma widget pogodowy na pasku zadań - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.