Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 października 2021, 21:34

autor: Entelarmer

Microsoft zakończy wsparcie Windows 10 2004 już w tym roku

Microsoft zakończy w tym roku wspieranie Windowsa 10 w wersji 2004 (20H1) aktualizacjami, także tymi związanymi z bezpieczeństwem.

Wraz z wydaniem Windowsa 11 Microsoft przystępuje do kończenia wspierania starszych systemów. Nie, nie chodzi o „dziesiątkę”, przynajmniej nie jako taką. Gigant z Redmond przypomniał, że od 14 grudnia nie będzie już udostępniać miesięcznych aktualizacji dla Windowsa 10 w wersji 2004 (20H1).

Zapowiedź rychłego zakończenia wsparcia starej wersji systemu operacyjnego może wydawać się dziwna. Nie jest jednak tajemnicą, że nie wszyscy użytkownicy „okien” są skorzy do instalowania nowych aktualizacji. Być może sporo osób zatrzymało się na W10 z maja 2020 roku (lub jeszcze starszym), skoro Microsoft uznał za stosowne opublikować takie ogłoszenie.

Jeśli zaliczacie się do tych użytkowników i chcecie dalej korzystać z m.in. nowych aktualizacji bezpieczeństwa, możecie albo pobrać obecną wersję Windowsa 10, albo od razu przejść na „jedenastkę” (zakładając, że Wasze urządzenie spełnia wymagania sprzętowe). Microsoft wkrótce udostępni też kolejną, prawdopodobnie ostatnią wersję W10 (21H2). Na razie trafiła ona do testów w ramach programu Windows Insider.

Microsoft zakończy wsparcie Windows 10 2004 już w tym roku - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft