futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 5 października 2021, 08:48

Pobierz Windows 11 - dziś premiera nowego systemu

Microsoft udostępnił już najnowszą wersję systemu do pobrania. Windows 11 można zainstalować na trzy sposoby.

Zgodnie z zapowiedziami, Windows 11 zadebiutował oficjalnie 5 października 2021 roku. Na stronie Microsoftu znajdziemy opis trzech sposobów instalacji nowego systemu na komputerze.

Windows 11 jest dostępny na stronie Microsoftu TUTAJ.

Przed instalacją nowego systemu warto sprawdzić w PC Health Check, czy nasz sprzęt jest gotowy na Windowsa 11. Jeżeli komputer nie spełnia wymagań sprzętowych, program wyświetli dokładny komunikat z opisem brakujących funkcji.

Jak pobrać Windows 11?

Po otwarciu strony do pobierania Windowsa 11 zobaczymy trzy opcje do wyboru:

  • Windows 11 Installation Assistant – wariant rekomendowany, wymaga najmniej działań z naszej strony. Cały proces wykonywany jest przez asystenta instalacji.
  • Create Windows 11 Installation Media – opcja przydatna, gdy chcemy przeinstalować lub zainstalować na świeżo system operacyjny. Pobrany instalator posłuży do stworzenia systemowego dysku USB lub DVD do instalacji.
  • Download Windows 11 Disk Image (ISO) – możemy też pobrać obraz płyty instalacyjnej w formacie ISO, co przyda się przy instalacji systemu od zera, w tym także na wirtualnych maszynach.

Windows 11: aktualizacja z Windows 10

Microsoft zaleca cierpliwość w przypadku aktualizacji Windowsa 10 do najnowszej wersji systemu. Choć można wymusić instalację Windowsa 11, gigant Redmond radzi poczekać, aż ta pojawi się automatycznie:

Jeśli aktualizujesz system z Windows 10, zalecamy, abyś poczekał, aż otrzymasz powiadomienie z usługi Windows Update, że uaktualnienie jest gotowe dla Twojego komputera.

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Niedawno zrobił doktorat z rozwoju miast, pracuje też w wydawnictwie naukowym, w którym prowadzi kilka czasopism i dba o jakość publikowanych tam artykułów. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie pełni wieczorną i weekendową wartę w dziale Tech, a za dnia składa teksty publicystyczne. Jeżeli w recenzji jakiś obrazek ma zły podpis, to pewnie jego wina. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej