Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2021, 09:16

W Forza Horizon 5 pojawią się sezony; mapa będzie ewoluować

Twórcy Forza Horizon 5 czerpali inspiracje z gier battle royale. Mapa w nowej odsłonie serii będzie zmieniać się wraz z kolejnymi sezonami.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy Forza Horizon 5 zdradzili kolejne szczegóły o grze.
  • W produkcji występować będą sezony podobne do tych znanych z tytułów battle royale.
  • Mapa z czasem ulegać będzie zmianom w większym stopniu niż w poprzedniej odsłonie.

Wczoraj odbyła się kolejna transmisja z serii Let’s Go!, zorganizowana przez twórców Forza Horizon 5. W jej trakcie zaprezentowano kolejne elementy nadchodzącego tytułu. Największą nowością ujawnioną podczas streamu jest prawdopodobnie odświeżona mechanika sezonów, które obowiązywać będą w grze.

Twórcy z Playground Games zdradzili, że element ten będzie działał na zasadach podobnych do sezonów znanych z gier battle royale. W Forza Horizon 5 będą one nosić nazwę Series. Każdy kolejny wpływać będzie na wygląd oraz zawartość mapy, po której będziemy się przemiesazczać. Gracze mogą więc liczyć na stopniową ewolucję wirtualnego Meksyku. Oznacza to również, że sezony będą wpływać na grę w większym stopniu niż w poprzedniej odsłonie.

Zmiany nie ominą przy tym zadań spod znaku Horizon Stories. Serie wyzwań związanych z kaskaderką, serialem Top Gear oraz wieloma innymi mają być teraz o wiele bardziej rozbudowane i angażujące. Będą również mniej liniowe tym razem do naszej dyspozycji oddane zostaną różne ścieżki do wyboru.

Ponadto twórcy podzielili się świetną wiadomością dla fanów Powrotu do przyszłości. W grze pojawi się bowiem kultowy DMC DeLorean. Oprócz tego opublikowano listę osiągnięć, jakie będziemy mogli zdobyć w grze. Znajdziecie ją w artykule na stronie Xboksa.

Forza Horizon 5 zadebiutuje na rynku 9 listopada bieżącego roku. Gra pojawi się na pecetach i Xboksach One oraz Series S/X.