Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2016, 18:16

W okresie świątecznym sprzedano 5,7 milionów sztuk PlayStation 4

Koncern Sony pochwalił się, że w zakończonym właśnie okresie świąteczno-noworocznym w ręce graczy trafiło kolejnych 5,7 milionów konsol PlayStation 4. Ogólnie na całym świecie sprzedano 35,9 milionów sztuk sprzętu.

W Europie konsola zadebiutowała pod koniec listopada 2013 roku - W okresie świątecznym sprzedano 5,7 milionów sztuk PlayStation 4 - wiadomość - 2016-01-05
W Europie konsola zadebiutowała pod koniec listopada 2013 roku

Końcówka ubiegłego roku okazała się niezwykle udanym okresem dla Sony Computer Entertainment. Koncern pochwalili się właśnie najświeższymi globalnymi wynikami sprzedaży PlayStation 4, które obejmują okres od końca listopada do 3 stycznia. Według przedstawionych danych, w tym czasie w ręce graczy trafiło 5,7 miliona nowych egzemplarzy konsoli. Oznacza to, że od czasu premiery systemu w 2013 roku, PlayStation 4 znalazło w sumie 35,9 miliona nabywców. Jak już informowaliśmy, powodzenie jakim urządzenie cieszy się wśród konsumentów zaskakuje nawet samych producentów. PlayStation 4 jest obecnie najszybciej sprzedającą się konsolą Sony w historii istnienia marki PlayStation. Od początku 2015 roku liczba zakupionych egzemplarzy systemu uległa podwojeniu. Sytuacji pomaga z pewnością fakt, że w przeciwieństwie do konkurencji, urządzenie Sony jest oficjalnie dostępne w 124 krajach świata.

Równie dobrze wyglądać ma również sprzedaż oprogramowania na PlayStation 4, która w okresie od 22 listopada do 3 stycznia przekroczyła pułap 35 milionów egzemplarzy gier. Liczba ta obejmować ma wszystkie produkcje zakupione w dystrybucji cyfrowej oraz tradycyjnej (przedstawione dane nie odnoszą się do DLC oraz dodatków). Sony pochwaliło się również, że w porównaniu do końcówki 2014 roku liczba subskrybentów usługi PlayStation Plus wzrosła o kolejne 60 procent. Szefowie Sony liczą, że rozpoczynający się 2016 rok będzie równie owocny. Pomóc mają w tym głośne ekskluzywne tytuły, takie jak Uncharted 4: Kres Złodzieja.

  1. Oficjalna strona konsoli PlayStation 4