Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 marca 2017, 09:32

W następnym roku fiskalnym Nintendo wypuści na rynek 16 milionów egzemplarzy Switcha

W odpowiedzi na rekordową sprzedaż Nintendo Switch na premierę oraz rewelacyjne przyjęcie The Legend of Zelda: Breath of the Wild japońska firma poinformowała, że w następnym roku fiskalnym wyprodukuje 16 milionów konsol.

Nintendo w ostatnich latach nie radziło sobie wybitnie na rynku konsol, jednak wygląda na to, że wraz z premierą Nintendo Switch karta japońskiego giganta się odwróciła. Sprzęt ten już stał się najlepszym debiutem firmy w Europie oraz obu Amerykach, sprzedając się w 1,5 miliona egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery. Dobry odbiór nowej platformy nie pozostał bez wpływu na plany Nintendo. Jak donosi The Wall Street Journal, w następnym roku fiskalnym, zaczynającym się 1 kwietnia, Japończycy wypuszczą na rynek 16 milionów urządzeń – produkcja Switcha zwiększy się więc aż dwukrotnie w stosunku do pierwotnych przewidywań.

Popularność Switcha oraz najnowszej odsłony Zeldy przerosła oczekiwania samych twórców konsoli. - W następnym roku fiskalnym Nintendo wypuści na rynek 16 milionów egzemplarzy Switcha - wiadomość - 2017-03-19
Popularność Switcha oraz najnowszej odsłony Zeldy przerosła oczekiwania samych twórców konsoli.

Ruch ten jest oczywiście odpowiedzią na dobre przyjęcie nowej konsoli, za sprawą której ceny akcji Nintendo wzrosły w ostatnim czasie aż o 10%. Sukces w dużej mierze trzeba przypisać jednemu tytułowi startowemu Switcha. Mowa tu oczywiście o The Legend of Zelda: Breath of the Wild, które w parę dni od premiery stało się klasykiem interaktywnej rozrywki i jedną z najlepiej ocenianych gier w historii (w naszej recenzji daliśmy jej najwyższą możliwą ocenę). Trudno oczywiście liczyć na to, że kolejne produkcje na tę platformę dorównają najnowszym przygodom Linka, jednak jeśli japoński gigant zapewni graczom długą listę co najmniej solidnych tytułów, Switch może okazać się prawdziwym hitem.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli Nintendo Switch
  2. Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament