Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 marca 2019, 11:20

Valve Index - nowe gogle VR od twórców Steama

Valve za pośrednictwem Steama opublikowało grafikę, na której widzimy gogle wirtualnej rzeczywistości nazwane Valve Index. Tym samym potwierdziło doniesienia o tym, że firma pracuje nad własnym zestawem VR. Więcej informacji poznamy w maju.

W maju dowiemy się więcej. A może produkt trafi już do sprzedaży? - Valve Index - nowe gogle VR od twórców Steama - wiadomość - 2019-03-30
W maju dowiemy się więcej. A może produkt trafi już do sprzedaży?

Od dłuższego czasu w sieci pojawiały się przecieki dotyczące nowych gogli wirtualnej rzeczywistości od firmy Valve. Okazuje się, że istnienie urządzenia VR potwierdził sam producent, publikując drobną „zajawkę” sprzętu nazwanego Valve Index. Na stronie Steama pojawiła się tajemnicza grafika z podpisem „Upgrade your experience”, co możemy rozumieć jako „rozszerz swoje doznania”. Dodatkowo pod napisem widnieje data - maj 2019 roku. Czy to oznacza, że wtedy produkt zadebiutuje, a może twórcy zdecydują się tylko oficjalnie zapowiedzieć urządzenie i przybliżyć jego parametry?

Przypomnijmy, że do tej pory firma współpracowała z HTC. Jak na razie Valve nie podało żadnych konkretów związanych z Valve Index. Nie wiadomo, jakie kontrolery urządzenie będzie obsługiwać (mówi się o Valve Knuckles) oraz czym będzie się różnić od gogli takich jak Oculus Rift czy HTC VIVE. Gracze pewnie życzyliby sobie, żeby Index oferował szersze pole widzenia od konkurencji, przy okazji zachowując przystępną cenę. Z pierwszych przecieków wynika, że sprzęt będzie posiadał wbudowane słuchawki, czujniki SteamVR oraz dwie kamery. Poniżej możecie zobaczyć nieoficjalne zdjęcia zestawu.

Valve Index - nowe gogle VR od twórców Steama - ilustracja #2 Valve Index - nowe gogle VR od twórców Steama - ilustracja #3

Dużo mówi się także o tym, że w promocji nowego urządzenia miałaby pomóc gra z cyklu Half-Life wykorzystująca możliwości wirtualnej rzeczywistości. Rzekomo Valve tworzy prequel serii, a nie pełnoprawną kontynuację. To jednak wciąż tylko domysły, dlatego raczej nie powinniśmy traktować tych informacji jako pewnik. Większej liczby szczegółów dowiemy się zapewne w maju, kiedy Valve zaprezentuje światu nowe urządzenie.

  1. Strona internetowa Steam
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Valve