Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 stycznia 2021, 10:29

autor: Musiol

Usprawniona obsługa kontrolerów z Xboksa i PS5 w nowej wersji Steam

Aktualizacja Steam przynosi poprawioną obsługę kontrolerów DualSense, Xbox Elite oraz tych przeznaczonych do Xboksa Series X|S.

W SKRÓCIE:
  1. Nowa wersja aplikacji Steam dodaje kolejne opcje w obsłudze kontrolerów z Xboksa oraz PS5.

Valve udostępniło nową wersję aplikacji Steam, która usprawnia wsparcie dla kontrolerów Xboksa Series X|S, Xbox Elite i DualSense. Do pełnej implementacji opcji pada z PS5 jeszcze trochę brakuje, jednak to krok w dobrą stronę.

W najnowszej wersji dodano wsparcie dla mapowania padletów w kontrolerze Xbox Elite. Posiadacze kontrolera do Xboksa Series X|S mogą wreszcie dowolnie przypisać przycisk Share i korzystać z wibracji dzięki zaimplementowaniu API Windows.Gaming.Input. Steam poradzi sobie także z więcej niż czterema kontrolerami podpiętymi jednocześnie.

W przypadku DualSense dodano opcję dostosowania podświetlenia LED, które wskazuje numer gracza korzystającego z danego kontrolera. Niestety nowości wprowadzone w urządzeniu (haptyczne wibracje, adaptacyjne triggery) nadal pozostają niezaimplementowane.

By skorzystać z nowości, musicie pobrać aktualizację Steam w wersji beta. W ustawieniach aplikacji trzeba włączyć odpowiednią opcję, wtedy zyskacie możliwość pobrania najnowszej wersji.

  1. Oficjalna strona platformy Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach