Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 8 listopada 2017, 18:09

autor: godrikus

Ubisoft: „Na nowe konsole poczekamy co najmniej dwa lata”

W trakcie konferencji z inwestorami prezes Ubisoftu, Yves Guillemot, przedstawił swoje przewidywania co do przyszłości rynku konsol. Według niego na kolejne maszyny od Microsoftu i Sony będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej dwa lata.

Xbox One X jest obecnie najmocniejszą konsolą na rynku – Microsoft z pewnością wiąże z nim nadzieje na poprawę wyników sprzedażowych. - Ubisoft: „Na nowe konsole poczekamy co najmniej dwa lata” - wiadomość - 2017-11-08
Xbox One X jest obecnie najmocniejszą konsolą na rynku – Microsoft z pewnością wiąże z nim nadzieje na poprawę wyników sprzedażowych.

Niedawno informowaliśmy o świetnych wynikach sprzedażowych najnowszej odsłony sagi Assassin’s Creed ogłoszonych przez prezesa firmy Ubisoft. Okazuje się, że na tej samej telefonicznej konferencji z inwestorami szef francuskiego giganta branży gier wideo, Yves Guillemot podzielił się ciekawymi przewidywaniami na temat przyszłości rynku konsol. Według niego, na kolejne maszyny ze stajni Sony i Microsoftu będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej dwa lata. Cytując słowa Guillemota:

Jako że Sony wprowadziło PlayStation 4 Pro na rynek w zeszłym roku, a Microsoft Xboksa One X w tym, to uważamy, że przed nami jeszcze co najmniej dwa lata, zanim nadejdzie coś nowego. Ale to tylko nasze postrzeganie sprawy, nie mamy żadnych tajnych informacji na ten temat.

Ciężko nie zgodzić się z tą opinią – nielogicznym posunięciem ze strony producentów konsol byłoby wydanie kolejnych maszyn niedługo po premierze ulepszonych wersji poprzednich. Rynek jeszcze nie nasycił się konsolami obecnej generacji – Sony ze swoimi rekordami sprzedażowymi PS4 jest na dobrej drodze do pobicia legendarnego PlayStation 2, a Microsoft z pewnością ma nadzieję nabrać wiatru w żagle dzięki potężnej wersji Xboksa One z dodatkową literą X w nazwie.

W dalszej części konferencji Guillemot pochwalił producentów konsol właśnie za rozwijanie sprzętu i umożliwienie deweloperom tworzenia lepszych gier:

Bardzo podoba nam się fakt, iż Sony i Microsoft dodają więcej mocy do swoich maszyn korzystając z rozwoju technologii, tym samym pozwalając naszym deweloperom tworzyć lepsze gry. To dobry kierunek, w przeciwieństwie do tworzenia akcesoriów lub innych rzeczy. To bardzo pomoże rynkowi, bo gry będą na tych konsolach naprawdę piękne.

Dobrze wiedzieć, że twórcy widzą w ulepszonych wersjach konsol możliwość dostarczania graczom lepszych doświadczeń. Miejmy jednak nadzieję, że nie oznacza to, iż posiadacze słabszych wersji maszyn od Sony i Microsoftu będą skazani na niekomfortową i mniej dopracowaną rozgrywkę – tak jak miało to miejsce w przypadku przejść między generacjami, gdy wersje gier na starsze konsole wyraźnie odstawały jakościowo od tych na nowsze.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.