Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 listopada 2017, 18:09

autor: Grzegorz "godrikus" Chmielewski

Ubisoft: „Na nowe konsole poczekamy co najmniej dwa lata”

W trakcie konferencji z inwestorami prezes Ubisoftu, Yves Guillemot, przedstawił swoje przewidywania co do przyszłości rynku konsol. Według niego na kolejne maszyny od Microsoftu i Sony będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej dwa lata.

Xbox One X jest obecnie najmocniejszą konsolą na rynku – Microsoft z pewnością wiąże z nim nadzieje na poprawę wyników sprzedażowych. - Ubisoft: „Na nowe konsole poczekamy co najmniej dwa lata” - wiadomość - 2017-11-08
Xbox One X jest obecnie najmocniejszą konsolą na rynku – Microsoft z pewnością wiąże z nim nadzieje na poprawę wyników sprzedażowych.

Niedawno informowaliśmy o świetnych wynikach sprzedażowych najnowszej odsłony sagi Assassin’s Creed ogłoszonych przez prezesa firmy Ubisoft. Okazuje się, że na tej samej telefonicznej konferencji z inwestorami szef francuskiego giganta branży gier wideo, Yves Guillemot podzielił się ciekawymi przewidywaniami na temat przyszłości rynku konsol. Według niego, na kolejne maszyny ze stajni Sony i Microsoftu będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej dwa lata. Cytując słowa Guillemota:

Jako że Sony wprowadziło PlayStation 4 Pro na rynek w zeszłym roku, a Microsoft Xboksa One X w tym, to uważamy, że przed nami jeszcze co najmniej dwa lata, zanim nadejdzie coś nowego. Ale to tylko nasze postrzeganie sprawy, nie mamy żadnych tajnych informacji na ten temat.

Ciężko nie zgodzić się z tą opinią – nielogicznym posunięciem ze strony producentów konsol byłoby wydanie kolejnych maszyn niedługo po premierze ulepszonych wersji poprzednich. Rynek jeszcze nie nasycił się konsolami obecnej generacji – Sony ze swoimi rekordami sprzedażowymi PS4 jest na dobrej drodze do pobicia legendarnego PlayStation 2, a Microsoft z pewnością ma nadzieję nabrać wiatru w żagle dzięki potężnej wersji Xboksa One z dodatkową literą X w nazwie.

W dalszej części konferencji Guillemot pochwalił producentów konsol właśnie za rozwijanie sprzętu i umożliwienie deweloperom tworzenia lepszych gier:

Bardzo podoba nam się fakt, iż Sony i Microsoft dodają więcej mocy do swoich maszyn korzystając z rozwoju technologii, tym samym pozwalając naszym deweloperom tworzyć lepsze gry. To dobry kierunek, w przeciwieństwie do tworzenia akcesoriów lub innych rzeczy. To bardzo pomoże rynkowi, bo gry będą na tych konsolach naprawdę piękne.

Dobrze wiedzieć, że twórcy widzą w ulepszonych wersjach konsol możliwość dostarczania graczom lepszych doświadczeń. Miejmy jednak nadzieję, że nie oznacza to, iż posiadacze słabszych wersji maszyn od Sony i Microsoftu będą skazani na niekomfortową i mniej dopracowaną rozgrywkę – tak jak miało to miejsce w przypadku przejść między generacjami, gdy wersje gier na starsze konsole wyraźnie odstawały jakościowo od tych na nowsze.