Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 września 2021, 13:08

TikTok tylko przez 40 minut dziennie - kolejne zakazy w Chinach

Chiny nakładają na nieletnich kolejne restrykcje w dostępie do cyfrowej rozrywki. Tym razem dotyczy to TikToka. Z jego chińskiej wersji dzieci mogą korzystać tylko przez 40 minut dziennie.

W SKRÓCIE:
  • Oglądanie filmów na TikToku (Douyin) tylko przez 40 minut dziennie – nowe zasady dla nieletnich w Chinach.

W Chinach nałożono kolejne restrykcje na nieletnich użytkowników Internetu. W aplikacji Douyin, szerzej znanej na świecie jako TikTok, mogą oni spędzić dziennie 40 minut i tylko w godzinach pomiędzy 6:00 a 22:00. Objęci „trybem młodzieżowym” otrzymają również wyselekcjonowane treści. Obowiązuje to wszystkie osoby, które podały swoje prawdziwe dane, w tym wiek, i nie mają jeszcze 14 lat. O nowych zasadach poinformował chiński portal qq.com, należący do firmy Tencent.

Deweloper Douyin (i TikToka), czyli chińskie przedsiębiorstwo Bytedance, nie wprowadziłoby takich obostrzeń, gdyby nie wymagał ich rząd – ograniczenie czasu spędzanego w aplikacji prawdopodobnie negatywnie wpłynie na wyniki finansowe jej twórców. Komunistyczna Partia Chin kontynuuje w ten sposób politykę „ochrony” nieletnich przed uzależnieniem od Internetu i gier. Ograniczenie czasu spędzanego przy tych ostatnich do 3 godzin tygodniowo to jeszcze całkiem świeży pomysł organów władzy, a 40 minut dziennie na TikToka to tylko kontynuacja politycznej tendencji.

Jak informuje serwis TheRegister, w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie inwestorów z Wall Street, podczas którego poproszono dyrektorów Ludowego Banku Chin o wytłumaczenie polityki chińskiego rządu. Wprowadzane rygory kładą się cieniem na przewidywalności kursów akcji chińskich firm technologicznych. Nie ma pewności czy za tydzień, czy nawet jutro nie pojawią się nowe zasady, jeszcze bardziej ograniczające wpływy chińskiego rynku cyfrowej rozrywki.

TikTok tylko przez 40 minut dziennie - kolejne zakazy w Chinach - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.