Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 czerwca 2018, 21:47

autor: ElMundo

Szef Nvidii: „Nie zobaczymy nowych kart graficznych przez długi czas”

Wygląda na to, że wszelkie pogłoski o nieodległej premierze nowej generacji kart graficznych z rodziny GeForce możemy włożyć między bajki. W tej sprawie wypowiedział się właśnie CEO Nvidii Jensen Huang.

Jensen Huang stwierdził, że nowej generacji kart graficznych nie zobaczymy jeszcze przez długi czas. - Szef Nvidii: „Nie zobaczymy nowych kart graficznych przez długi czas” - wiadomość - 2018-06-04
Jensen Huang stwierdził, że nowej generacji kart graficznych nie zobaczymy jeszcze przez długi czas.

W ciągu ostatnich miesięcy trafiała do nas niezliczona ilość informacji na temat możliwej specyfikacji i daty premiery nowej generacji kart graficznych z linii GeForce. Ostatnio otrzymaliśmy wieści na temat planowanej prezentacji nadchodzących układów podczas konferencji Hot Chips 30 (19-21 sierpnia 2018), ale wiemy już, że ten scenariusz z pewnością się nie ziści.

Ian Cutress, jeden z redaktorów branżowego serwisu Anandtech, poinformował właśnie, że wystąpienie przedstawiciela Nvidii na temat GPU nowej generacji zostało właśnie wykreślone z agendy – najprawdopodobniej w jego miejsce pojawi się inna prelekcja, choć nie znamy jeszcze jej tematyki. Dużo ciekawsze informacje płyną jednak z targów Computex 2018 w Tajwanie, które rozpoczynają się od jutra i potrwają do 9 czerwca – tam na temat spodziewanej premiery nadchodzących kart graficznych podczas konferencji prasowej wypowiedział się Jensen Huang, CEO koncernu Nvidia.

Jak stwierdził, nie powinniśmy spodziewać się informacji o kolejnej generacji układów tego producenta „przez długi czas”. Właściwie pewne jest więc, że nie mamy co liczyć na premierowe karty z rodziny GeForce w sierpniu, a właśnie na ten miesiąc najchętniej stawiały branżowe serwisy internetowe. Oczywiście zakładając, że szef Nvidii nie zakpił sobie z dziennikarzy, chcąc ukryć skrzętnie planowany premierowy event…