Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 września 2021, 10:44

autor: GRG

Switch z aktualizacją bluetooth; nareszcie podłączymy słuchawki bezprzewodowe

Nintendo dodało w najnowszej aktualizacji Switcha długo wyczekiwaną obsługę słuchawek bezprzewodowych.

Nintendo opublikowało aktualizację 13.0.0 dla Switcha, umożliwiając parowanie słuchawek i głośników bezprzewodowych. To długo wyczekiwana funkcja, której brak był dość uciążliwy dla użytkowników. W pamięci konsoli możemy zapisać do dziesięciu bezprzewodowych urządzeń. Żeby nie było zbyt różowo, są też pewne ograniczenia wynikające ze specyfikacji protokołu. Podczas korzystania ze słuchawek bezprzewodowych do konsoli można podłączyć tylko dwa kontrolery bluetooth. Dodatkowe sparujemy po rozłączeniu słuchawek. Aktualizacja nie wprowadza wsparcia dla mikrofonów bluetooth.

Switch z aktualizacją bluetooth; nareszcie podłączymy słuchawki bezprzewodowe - ilustracja #1
Nowa opcja parowania słuchawek bezprzewodowych. Źródło: @NintendoAmerica

Wcześniej gracze musieli korzystać ze specjalnych adapterów USB umożliwiających bezprzewodowe połączenie audio, takich jak ufundowany na Kickstarterze Genki lub zestaw bezprzewodowych słuchawek Arctis 1 od SteelSeries. Jest to jednak dodatkowy koszt, a Switch posiada przecież wbudowany moduł bluetooth. Użytkownicy Reddita już kilka miesięcy temu odkryli, że Nintendo może dodać długo wyczekiwaną funkcję. Nie wiadomo było tylko, kiedy to nastąpi.

Update 13.0.0 wprowadza również opcję aktualizacji stacji dokującej z portem LAN oraz podtrzymania połączenia przewodowego z internetem w trybie uśpienia konsoli. Druga opcja jest domyślnie włączona, co ma ułatwić pobieranie dodatkowej zawartości. Aktualizacja oferuje też dwie drobne modyfikacje: zmianę sposobu rozpoczęcia kalibracji control sticków oraz dodanie informacji o używanej częstotliwości połączenia bezprzewodowego (2.4 GHz lub 5 GHz).

Switch z aktualizacją bluetooth; nareszcie podłączymy słuchawki bezprzewodowe - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.