Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 marca 2018, 16:36

autor: ElMundo

Sterowniki GeForce 391.24 WHQL z poprawkami dla Sea of Thieves i gogli VR

Nvidia wypuściła właśnie nową paczkę sterowników dla kart graficznych z rodziny GeForce. Wersja oznaczona numerkiem 391.24 przynosi ulepszenia dla nadchodzącego Sea of Thieves oraz gogli VR.

Do sieci trafiła właśnie najnowsza edycja sterowników przeznaczonych dla posiadaczy kart graficznych z rodziny GeForce. Oprogramowanie o numerze 391.24 zostało opatrzone certyfikatem WHQL, co oznacza, że przeszło ono testy jakościowe i mamy do czynienia z finalną wersją.

Nowa edycja sterowników koncentruje się - podobnie jak i paczka nowych driverów od AMD – na optymalizacji płynności rozgrywki w Sea of Thieves – pirackim MMO, którego premiera odbyła się dziś, tj. 20 marca. Nie zabrakło także obsługi dwóch nowych filtrów w ramach usługi Nvidia Freestyle – to nakładki o nazwach Old Film oraz Tilt-Shift. Dodatkowo aktualny sterownik wprowadza obsługę funkcji NVIDIA Highlights do dwóch kolejnych gier: Call of Duty WWII, Tekken 7, Escape from Tarkov oraz Dying Light: Bad Blood.

Nowa paczka sterowników od Nvidii koncentruje się na optymalizacji działania kart graficznych w grze Sea of Thieves. - Sterowniki GeForce 391.24 WHQL z poprawkami dla Sea of Thieves i gogli VR  - wiadomość - 2018-03-20
Nowa paczka sterowników od Nvidii koncentruje się na optymalizacji działania kart graficznych w grze Sea of Thieves.

Sterowniki eliminują także problem z zawieszaniem się gry Rise of the Tomb Raider po wejściu do menu opcji – ta kwestia dotyczy posiadaczy kart GeForce GTX 1060. Wraz z instalacją oprogramowania znikną także błędy w pracy gogli Oculus Rift oraz HTC Vive, które zawieszały się po wybudzeniu systemu ze stanu hibernacji lub kilkukrotnym uruchomieniu aplikacji obsługującej sprzęt. Zmiany dotyczą ponadto problemów z poprawnym działaniem aplikacji Media Player Classic Home Cinema oraz przeglądarki Mozilla Firefox.

Od dnia jutrzejszego, po instalacji nowej paczki sterowników, użytkownicy kart GeForce będą mogli korzystać z narzędzia NVIDIA Ansel w Star Wars: Battlefront II. Uaktywniając Ansel w trybie Arcade, gracze mogą wykonać zrzuty ekranu z dowolnego kąta, dodać filtry, dostosować wygląd obrazu i zapisać go w różnych formatach, w tym super-rozdzielczości oraz 360 stopniach. Warto nadmienić, że następną grą wykorzystującą tę funkcję będzie Kingdom Come: Deliverance.

Wraz z nową paczką sterowników znikają problemy z błędami w działaniu Rise of the Tomb Raider na kartach GeForce GTX 1060. - Sterowniki GeForce 391.24 WHQL z poprawkami dla Sea of Thieves i gogli VR  - wiadomość - 2018-03-20
Wraz z nową paczką sterowników znikają problemy z błędami w działaniu Rise of the Tomb Raider na kartach GeForce GTX 1060.

Najnowsze sterowniki dla kart GeForce są przeznaczone dla komputerów z systemem Windows 10 (wersja 32- i 64-bitowa), 8/8.1 (wersja 32- i 64-bitowa) oraz 7 (wersja 32- i 64-bitowa z zainstalowanym SP1 lub wyższym).

Lista obsługiwanych serii układów graficznych przedstawia się następująco: NVIDIA TITAN, GeForce 10, GeForce 900, GeForce 700, GeForce 600, GeForce 500, GeForce 400.

  1. Oficjalna strona firmy Nvidia
  2. Pobierz sterowniki