Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 marca 2018, 16:58

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

PUBG Mobile już dostępne w Polsce - za darmo na Androida i iOS

Kilka dni temu w Kanadzie pojawiła się gra PUBG Mobile, czyli przenośna i darmowa wersja słynnego Playerunknown's Battlegrounds. Od dziś produkcja dostępna jest także w Polsce w ramach beta-testów.

PUBG Mobile w skrócie:
  1. mobilna wersja Playerunknown's Battlegrounds;
  2. dostępna za darmo na iOS i Androidzie;
  3. przygotowało ją studio Lightspeed & Quantum.

Kilka miesięcy temu firma Tencent ujawniła dwie wersje gry Playerunknown's Battlegrounds znanej z komputerów osobistych i konsoli Xbox One przeznaczone na urządzenia mobilne. Obie produkcje przyszykowano z myślą o chińskim rynku, ale ostatnio dowiedzieliśmy się, że jedna z nich – PUBG Mobile w wersji beta – pojawiła się w ramach tak zwanego soft-launchu w Kanadzie. Natomiast dziś pragniemy poinformować, że tytuł ukazał się już w Polsce (dostępny jest w angielskiej wersji językowej) i możecie go pobrać za darmo w wersji na Androida i iOS.

PUBG Mobile jest bardzo podobny do normalnego PUBG. - PUBG Mobile już dostępne w Polsce - za darmo na Androida i iOS - wiadomość - 2018-03-21
PUBG Mobile jest bardzo podobny do normalnego PUBG.

Przenośne wydanie Playerunknown's Battlegrounds przygotowało studio Lightspeed & Quantum, które zatroszczyło się o większość elementów znanych z dużej odsłony. 100 graczy trafia na wyspę o wymiarach 8x8 km kwadratowych, gdzie starają się przetrwać, walcząc z pozostałymi uczestnikami zabawy. Jak to w battle royale bywa, na początku spotkania nie mamy nic, więc trzeba przeczesywać okoliczne budynki w poszukiwaniu broni i gadżetów, zbierać łupy wypadające z pokonanych przeciwników czy też korzystać z pojazdów (m.in. samochody, motory i łodzie), pozwalających się szybciej przemieszczać. PUBG Mobile pozwala też na zabawę w drużynach – z pozostałymi członkami ekipy komunikujemy się przez czat głosowy. Do tego deweloperzy zatroszczyli się o system zabezpieczeń, utrudniający życie oszustom.

Gra wymaga stałego połączenia z Internetem. Wersja na Androida wspiera ponad 500 urządzeń, w tym popularne modele pokroju Samsung Galaxy S8, LG G5 czy Huawei P9. Ważne, by mieć system w wersji 5.1.1 i przynajmniej 2 GB pamięci RAM. Natomiast w przypadku iOS grać mogą użytkownicy wersji 9.0 lub nowszej, posiadający jeden z modeli iPhone’a (od 5s do najnowszego X) oraz miłośnicy iPadów – szczegóły znajdziecie na stronie w App Store.

W PUBG Mobile można się bawić ze znajomymi.
W PUBG Mobile można się bawić ze znajomymi.

Z opublikowanych przez użytkowników recenzji wynika, że projekt ma pewne wady i wymaga dopracowania, ale jeżeli Wasz sprzęt należy do wspieranych urządzeń, to możecie oczekiwać całkiem przyjemnej zabawy. Faktycznie nie odbiega ona od tej z większej wersji, choć część osób narzeka na optymalizację i lagi. Najlepiej więc pobrać (w wersji na Androida waży ponad 600 MB) i sprawdzić samemu.