Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 października 2014, 11:25

autor: Arantasar

Sterowniki AMD Catalyst 14.9.2 Beta dostępne do pobrania

Firma AMD upubliczniła nowe sterowniki do swoich kart grafiki. Oprogramowanie AMD Catalyst 14.9.2 Beta skupia się głównie na poprawie wydajności w grze Sid Meier's Civilization: Beyond Earth.

Firma AMD udostępniła sterowniki Catalyst 14.9.2 Beta. - Sterowniki AMD Catalyst 14.9.2 Beta dostępne do pobrania - wiadomość - 2014-10-26
Firma AMD udostępniła sterowniki Catalyst 14.9.2 Beta.

Z oficjalnej strony firmy AMD można pobrać najnowszą wersję sterowników do kart grafiki tego producenta. Poprawki wprowadzone w oprogramowaniu AMD Catalyst 14.9.2 Beta koncentrują się na lepszym wykorzystaniu technologii Mantle w grze Sid Meier's Civilization: Beyond Earth. Nowa produkcja studia Firaxis Games jest piątym tytułem wspierającym ten alternatywny wobec Direct3D i OpenGL system. Technologia Mantle działa wyłącznie na kartach grafiki, które bazują na architekturze Graphics Core Next (GCN) – obecnie są to modele Radeon z serii HD 7000 oraz Radeon Rx 2xx. Mantle w Civilization: Beyond Earth nie sprowadza się tylko do optymalizacji wydajności, ale też pozwala wykorzystać kilka usprawnień – wygładzanie krawędzi EQAA czy algorytmy umożliwiające lepsze wykorzystanie wielordzeniowych procesorów i kilku kart graficznych.

Sterowniki AMD Catalyst 14.9.2 uaktualniają też profile gier w przypadku wykorzystania technologii CrossFire, czyli łączenia ze sobą kilku kart grafiki tego producenta. Tytuły, które skorzystały na nowym oprogramowaniu w tym przypadku to Total War: Rome II, Obcy: Izolacja i Śródziemie: Cień Mordoru.

Nowe sterowniki obsługują mobilne układy graficzne AMD oraz modele z rodziny R9/R7/R5 i HD 5000/6000/7000/8000. Można je pobrać z oficjalnej strony producenta, a pełna lista wprowadzonych zmian znajduje się pod tym adresem.

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.