Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 października 2015, 18:20

Steam Link i Steam Controller – pojawiły się pierwsze recenzje

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje dedykowanego kontrolera Steam oraz urządzenia Steam Link, które pozwala na zdalną zabawę z grami i przesyłanie strumieniowo obrazu z komputera PC na ekran telewizora.

Oba urządzenia zadebiutują oficjalnie w listopadzie

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje długo zapowiadanego kontrolera Steam oraz urządzenia Steam Link. Oba wynalazki skonstruowane przez firmę Valve zadebiutują oficjalnie w sprzedaży 10 listopada wraz z kilkunastoma dedykowanymi komputerami z rodziny Steam Machines.

Steamowy gamepad, którego sugerowana cena wynosi 54,99 euro (ok. 236 zł), został zapowiedziany po raz pierwszy dwa lata temu. Od czasu zaprezentowanego wówczas prototypu przeszedł on znaczną ewolucję, zmieniając układ przycisków oraz niektóre oferowane funkcje. Podstawowy wyróżnik kontrolera, a więc dwa płaskie panele dotykowe, zastępujące d-pad oraz prawą gałkę analogową, pozostały jednak niezmienione. Główną zaletą kontrolera pozostaje jego wysoki stopień konfigurowalności. Sprawia to, że praktycznie każda gra w bibliotece Steam potencjalnie współpracuje z wynalazkiem Valve, między innymi dzięki opcji symulowania tradycyjnej myszki. Pad może działać w trybie przewodowym i bezprzewodowym, wykorzystując do działania dwie standardowe baterie paluszki.

Steam Link to z kolei urządzenie przeznaczone do przesyłania strumieniowego obrazu z komputera PC w domu. Teoretycznie dzięki niemu możemy grać na PC w innym pokoju np. na ekranie telewizora. Steam Link jest niewielką czarną skrzynką, wyposażoną w port Ethernet, dwa złącza USB oraz jedno HDMI. Jak pokazują wstępne testy, przy odpowiedniej infrastrukturze i konfiguracji sieci, zapewnia on zadowalający obraz, wyświetlany z prędkością zbliżoną do 60 klatek na sekundę. Jego sugerowana cena również wynosi 54,99 euro (ok. 236 zł).

  1. Oficjalna strona kontrolera Steam
  2. Oficjalna strona Steam Link