Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 listopada 2020, 11:24

autor: Musiol

Steam dodaje wstępne wsparcie dla kontrolera DualSense

Testowa wersja aktualizacji klienta Steam dodała wstępne wsparcie dla kontrolera DualSense. Deweloperzy obiecują pełną implementację w kolejnych wersjach aplikacji.

W SKRÓCIE:
  1. Nowa aktualizacja Steama dodała wstępne wsparcie dla kontrolera DualSense.
  2. Kolejne wersje przyniosą pełne wsparcie.

Nowa aktualizacja testowej wersji klienta Steam dodała obsługę kontrolerów Xboksa Series X oraz PS5. W przypadku DualSense na razie jest to wstępne wsparcie, które w kolejnych wersjach będzie rozwijane o pozostałe funkcje.

Do tej pory kontroler PS5 wykrywany był jako zwyczajny sprzęt pod złącze USB. Po zainstalowaniu nowej bety klienta Steam program poprawnie wykryje go jako DualSense. Następne aktualizacje mają przynieść pełną obsługę haptycznych wibracji, adaptacyjnych triggerów, touchpada i sterowania za pomocą ruchów.

Jeśli więc zakupiliście kontroler DualSense przed polską premierą PlayStation 5 i posiadacie peceta, to możecie po aktualizacji Steama z niego korzystać, czekając jednocześnie na pełne wsparcie.

  1. Oficjalna strona platformy Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach