Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 grudnia 2019, 16:46

autor: Froozyy

Steam Controller - spekulanci w natarciu na OLX i Allegro

Ogromna wyprzedaż Steam Controllerów zakończyła się 3 grudnia. Niestety część kupujących musiała pogodzić się z faktem, że z powodu błędów technicznych ich zamówienia nie zostaną sfinalizowane. Natomiast na rynku pokazali się tzw. spekulanci, którzy teraz zamieszczają oferty padów w popularnych serwisach aukcyjnych.

Oferty ze Steam Controllerem pojawiły się w popularnych serwisach aukcyjnych. - Steam Controller - spekulanci w natarciu na OLX i Allegro - wiadomość - 2019-12-05
Oferty ze Steam Controllerem pojawiły się w popularnych serwisach aukcyjnych.

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy Was o tym, że firma Valve Corporation kończy produkcję Steam Controllera i tym samym postanowiła wyprzedać ostatnie egzemplarze z upustem w wysokości 90% (sprzęt można było dostać za 22 złote plus 47 złotych opłaty za przesyłkę). Promocja ta zakończyła się 3 grudnia.

Jak zauważył jeden z użytkowników naszego forum (dziękujemy, El_Miczelov), na popularnych polskich serwisach aukcyjnych (m.in. Allegro i OLX) pojawiły się oferty tychże kontrolerów, a ich cena aktualnie oscyluje w granicy 200 złotych.

Jak widać, sporo kupujących skorzystało z okazji po to, aby po prostu zarobić i odsprzedać kontrolery ze sporym zyskiem. Ci, którzy dowiedzieli się, że z powodu braku towaru i problemów technicznych nie otrzymają swoich zamówień od Valve, oraz ci, którzy przegapili tę okazję, najlepiej zrobią, czekając, aż ceny spadną po okresie świąt Bożego Narodzenia. Będzie to najprawdopodobniej ostatnia szansa na wejście w posiadanie Steam Controllera. Warto zaznaczyć, że takie oferty można również znaleźć w zagranicznych serwisach.

Kontroler od firmy Valve zadebiutował w 2015 roku. Urządzenie posiada jedną gałkę analogową oraz dwa panele dotykowe z systemem haptycznym (dzięki którym możliwe jest precyzyjniejsze sterowanie). Poza komputerem można go podłączyć również do telefonu, ale wyłącznie w ramach aplikacji Steam Link.