Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 lipca 2014, 11:26

autor: Góral

SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca

W serwisie VideoCardz.com opublikowano grafiki promocyjne i informacje dotyczące nowego urządzenia firmy Nvidia - SHIELD Tablet. Ma to być bardzo wydajny tablet, do którego będzie można dokupić specjalny kontroler. Oficjalna prezentacja sprzętu odbędzie się 22 lipca.

Kilka dni temu pisaliśmy o niepotwierdzonych informacjach dotyczących nowego urządzenia firmy Nvidia. W tekście zaznaczyliśmy, że „tajemniczym gadżetem będzie coś w rodzaju tabletu”. Dziś mamy już praktycznie potwierdzenie tych plotek, bowiem do sieci wyciekły grafiki promocyjne tego sprzętu, który ochrzczono mianem SHIELD Tablet. Oficjalna prezentacja maszyny ma się odbyć 22 lipca, ale już dziś wiemy o niej całkiem sporo. Przede wszystkim urządzenie posiadać 8 calowy ekran o rozdzielczości 1920x1200 pikseli i wyposażone będzie w układ Tegra K1 z 192 rdzeniami CUDA, procesor QuadCore 2.2 GHz A15 oraz 2 GB pamięci RAM. Oprócz tego tablet posiadać ma dwa głośniki i kamerę 5 megapikseli.

SHIELD Tablet i kontroler SHIELD. Źródło: VideoCardz.com - SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - wiadomość - 2014-07-19
SHIELD Tablet i kontroler SHIELD. Źródło: VideoCardz.com
SHIELD Tablet w skrócie:
  • Tablet z 8-calowym ekranem 1920x1200 pikseli
  • Wyposażony w układ Tegra K1 z 192 rdzeniami CUDA, procesor QuadCore 2.2 GHz A15 oraz 2 GB pamięci RAM
  • Premiera odbędzie się 29 lipca w USA i Kanadzie i 14 sierpnia w Europie

SHIELD Tablet sprzedawany będzie w dwóch wersjach – model 16 GB z WiFi za 299 dolarów (około 900 zł netto) i z 32 GB z LTE za 399 dolarów (około 1220 zł netto). Dodatkowo na rynek trafi również bezprzewodowy kontroler z rodziny SHIELD za 59 dolarów (około 180 zł netto), który współpracować ma nie tylko z tabletem, ale także z konsolą Nvidia SHIELD. Premiera urządzeń odbędzie się 29 lipca w USA i Kandzie, a w Europie 14 sierpnia.

Naturalnie powyższe informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez koncern Nvidia, ale nie wydaje się, by ujawnione materiały były w jakikolwiek sposób sfabrykowane. Tak czy siak o wszystkim dowiemy się już za kilka dni.

SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #2Od lipca zeszłego roku w sprzedaży znajduje się konsola Nvidia SHIELD. Urządzenie wyposażone jest w układ Tegra 4 i czterordzeniowy procesor Cortex A15. Sprzęt posiada swój własny ekran, ale można go także podłączyć do telewizora za pomocą kabla HDMI. Oprócz tego umożliwia on także strumieniowanie gier z komputerów PC, wyposażonych w karty graficzne GeForce GTX 650 lub nowsze.

SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #3
SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #4
SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #5
SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #6
SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #7
SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #8
SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #9
SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - ilustracja #10
Grafiki promocyjne SHIELD Tablet. Źródło: VideoCardz.com - SHIELD Tablet - Nvidia zaprezentuje nowe urządzenie 22 lipca - wiadomość - 2014-07-19
Grafiki promocyjne SHIELD Tablet. Źródło: VideoCardz.com
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.