Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 listopada 2019, 10:03

autor: Aquma

Serialowy Mandalorian używa joysticka, który możesz kupić w sklepie

Internauci z forum Reddit dostrzegli, że bohater serialu The Mandalorian używa w swoim statku kosmicznym joysticka znanej firmy dostarczającej sprzęt miłośnikom komputerowych symulatorów.

Mandalorian wybrał joystick znanej firmy. Źródło: Den of Geek. - Serialowy Mandalorian używa joysticka, który możesz kupić w sklepie - wiadomość - 2019-11-18
Mandalorian wybrał joystick znanej firmy. Źródło: Den of Geek.

Internauci z forum Reddit wypatrzyli, że główny bohater serialu The Mandalorian, który można oglądać na platformie Disney+, korzysta z podwójnego joysticka Thrustmaster T.16000M FCS Space Sim Duo. To sprzęt dobrze znany miłośnikom komputerowych symulatorów lotu i uznawany za jeden z najlepszych w swojej kategorii.

T.16000M FCS w The Mandalorian. Źródło: Reddit.
T.16000M FCS w The Mandalorian. Źródło: Reddit.

Podobieństwo jest na tyle duże, że z pewnością nie ma mowy o przypadku - to bez wątpienia to samo urządzenie. Pytanie tylko, w jaki sposób znalazło się na planie The Mandalorian? Możliwości są dwie. Albo któryś z projektantów uznał, że Thrustmaster T.16000M FCS wygląda świetnie i pasuje stylistycznie do kokpitu statku kosmicznego... albo też ktoś odpowiedzialny za budżet postanowił oszczędzić parę dolarów na tworzeniu własnej atrapy drążka oraz sprytnym lokowaniu produktu.

Co ciekawe, ze sprzętu firmy Thrustmaster korzystali też w przeszłości inni bohaterowie filmów i seriali. Mowa tu np. o protagonistach serii science fiction The Expanse, załodze tytułowego statku Przymierze z Alien: Covenant oraz... Batmanie (konkretniej Batman: The Dark Knight Rises w reżyserii Christophera Nolana). Mandalorian jest więc w doborowym towarzystwie. To samo dotyczy zresztą innych marek - przykładowo Riddick (ten znany m.in. z Pitch Black i Kronik Riddicka) korzysta z drążka Saitek X52 Pro. Ten sam sprzęt pojawił się w siódmej części popularnego cyklu Fast & Furious.

  1. Thrustmaster - strona oficjalna
  2. The Mandalorian - Disney+