Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lutego 2021, 18:35

autor: Entelarmer

Gracze idą na wojnę ze spekulantami PS5

Spekulanci wciąż dają się we znaki osobom pragnącym zakupić PlayStation 5. Jednakże gracze z Indii nie chcą ułatwiać scalperom życia i znaleźli sposób, by przynajmniej ograniczyć ich proceder.

Premiera dziewiątej generacji konsol była powodem do świętowania dla wielu graczy. Czy raczej „powinna być”, bo nawet teraz, ponad 3 miesiące po debiucie, zakup PlayStation 5 w Polsce graniczy z cudem dzięki spekulantom. Ten sam problem mają gracze z całego świata, wliczając w to mieszkańców Indii, gdzie PS5 ukazało się dopiero na początku tego miesiąca. Jednakże scalperzy mają tam trudną przeprawę. Jak donosi indyjski oddział serwisu IGN, tamtejsi gracze aktywnie walczą z „przedsiębiorcami” zawyżającymi ceny PlayStation 5.

  1. PS5 naprawdę da się kupić; doradzamy, jak to zrobić

Przepis na utrudnienie życia scalperom okazał się zadziwiająco prosty. Indyjska społeczność graczy po prostu zmotywowała się do natychmiastowego zgłaszania administratorom stron ofert sprzedaży PlayStation 5 po cenie wyższej niż 50 tysięcy rupii indyjskich (około 2552 złote). W efekcie tego typu „promocje” błyskawicznie znikają z serwisów aukcyjnych. Scalperzy starają się to ominąć starym sposobem: wrzucają ofertę z niższą ceną, ale w opisie zamieszczają prośbę o prywatny kontakt, by podać zainteresowanym rzeczywistą kwotę. Łatwo jednak zgadnąć, jak potencjalni nabywcy reagują, gdy sprzedawca przedstawia nową, znacznie wyższą niż w ofercie cenę.

Gracze idą na wojnę ze spekulantami PS5 - ilustracja #1
Gracze z Indii robią wszystko, by uprzykrzyć życie scalperom.

Akcja rozpoczęła się od kanału IndianGaming w serwisie Reddit, ale szybko się rozprzestrzeniła. Internauci koordynują swoje działania poprzez Facebooka, WhatsAppa lub Discorda i nie zamierzają przestać, dopóki Sony nie zapewni wystarczającej liczby konsol, by zaspokoić potrzeby graczy. Ci bowiem nie chcą powtórki sytuacji z USA i innych krajów, w których na aukcjach dominują sprzedawcy żądający nawet kilkakrotnie więcej niż Sony za PS5. Niestety, nie rozwiązuje to problemu zawyżania cen przez samych sprzedawców w sklepach (via IGN India).

Gracze idą na wojnę ze spekulantami PS5 - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
  2. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra