Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 stycznia 2019, 14:00

autor: ElMundo

Samsung rozpoczął produkcję pamięci 1 TB do smartfonów

Czasy problemów z dostępnością miejsca na aplikacje i dane w naszych smartfonach to coś, z czym Samsung zamierza niebawem skończyć. Koncern właśnie rozpoczął produkcję modułów pamięci eUFS o pojemności 1 TB.

Samsung rozpoczął produkcję pamięci 1 TB do smartfonów - ilustracja #1

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia smartfona dla wielu użytkowników tych urządzeń – zwłaszcza z niższej półki cenowej – jest obecność czytnika kart pamięci microSD. Taki wymóg absolutnie nie dziwi, bowiem 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej przy obecnych rozmiarach mobilnych systemów operacyjnych wystarczy raptem na zainstalowanie kilku aplikacji, nagranie kilkunastu minut filmu i pstryknięcie niewielu fotek, więc powiększenie przestrzeni na dane jest wręcz konieczne.

Tę sytuację chce zmienić Samsung, który od kilku lat jest liderem, jeśli chodzi o produkcję pojemnych pamięci eUFS montowanych w smartfonach. Pierwsze nośniki tego typu pojawiły się cztery lata temu i oferowały 128 GB miejsca na dane, by wkrótce zwiększyć przestrzeń do 256 i 512 GB. Teraz jednak wiemy, że Samsung rozpoczął masową produkcję modułów eUFS o pojemności 1 TB.

Wiele wskazuje na to, że premiera pierwszego sprzętu wyposażonego w tę pamięć odbędzie się już podczas eventu Samsung Unpacked, który odbędzie się 20 lutego. Pogłoski od dawna pojawiające się w sieci sugerują, że z modułu eUFS 1 TB skorzysta najdroższy wariant modelu Galaxy S10+, który miałby kosztować blisko 7 tysięcy złotych. Tanio więc nie będzie, ale wraz z upływem czasu oraz upowszechnianiem się tych komponentów ceny takich modeli powinny zauważalnie spaść.

  1. Strona internetowa firmy Samsung