Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 września 2020, 12:26

RTX 3080 - kolejna okazja na zakup już za tydzień

Nvidia potwierdziła, że w przyszłym tygodniu będzie uzupełniała zapasy wyprzedanego na pniu RTX-a 3080. Osoby, które nie zdążyły z zakupem, mogą przygotować się na kolejny wyścig.

RTX 3080 - kolejna okazja na zakup już za tydzień - ilustracja #1
Nvidia stworzyła produkt tak dobry, że zapotrzebowanie przewyższyło jej możliwości.

Premiera RTX-a 3080 spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem, że po zaledwie kilku minutach cały zapas kart został wyprzedany. Powstało sporo zamieszania w tym temacie, bowiem ludzie zaczęli przypuszczać, że to boty wykupiły wszystko i zwykli użytkownicy nie mieli szans na uczciwy zakup.

Przedstawiciel Nvidii na Reddicie zapewnił jednak, że w w przyszłym tygodniu więcej RTX-ów 3080 trafi do sprzedaży na oficjalnej stronie firmy. Warto nadmienić, że doniesienia o botach skupujących cały zapas mogą być prawdziwe, bo już w chwilę po wyprzedaniu się kart zaczęły pojawiać się one na serwisach aukcyjnych w cenach dwukrotnie i trzykrotnie wyższych niż pierwotnie.

Nie wiemy, czy i jak z takimi praktykami będzie walczyć Nvidia, ale jeden z przedstawicieli firmy odpowiedział użytkownikom oficjalnego forum „zielonych”, że rozważa wprowadzenie weryfikacji zakupu kodem CAPTCHA, żeby przeciwdziałać botom. Ponadto w procesie weryfikacji zamówień anulowano te, które wydawały się podejrzane.