Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 8 listopada 2016, 13:38

autor: Góral

Recenzje PlayStation 4 Pro - jest dobrze, ale szału nie ma

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje konsoli PlayStation 4 Pro. Wynika z nich to, co mówiono od samego początku - to dobra konsola dla posiadaczy telewizorów 4K i osób, które nie mają jeszcze PS4, ale o żadnej rewolucji nie ma mowy.

W najbliższy czwartek zadebiutuje PlayStation 4 Pro – nowy, mocniejszy model konsoli obecnej na rynku od 2013 roku. Urządzenie przeznaczone będzie przede wszystkim dla posiadaczy ekranów 4K, choć i osoby korzystające z telewizorów o mniejszej rozdzielczości mogą liczyć na korzyści w postaci lepiej działających i wyglądających gier. Tak przynajmniej twierdzi Sony, a dziś możemy się przekonać jak jest w rzeczywistości, gdyż w sieci pojawiły się recenzje urządzenia.

PlayStation 4 Pro jest mocniejsze, ale i większe od normalnego modelu. - Recenzje PlayStation 4 Pro - jest dobrze, ale szału nie ma - wiadomość - 2016-11-08
PlayStation 4 Pro jest mocniejsze, ale i większe od normalnego modelu.
Specyfikacja PlayStation 4 Pro:
  • procesor x86-64 AMD Jaguar z 8 rdzeniami o taktowaniu 2.1 GHz;
  • karta grafiki AMD Radeon o mocy 4.2 TFLOPS;
  • 8 GB pamięci RAM GDDR 5 i 1GB DRAM;
  • twardy dysk o pojemności 1 TB.

Nowa konsola, choć znacznie mocniejsza niż podstawowa wersja PlayStation 4, i tak jest za słaba, by uciągnąć najładniejsze produkcje w natywnej rozdzielczości 4K. Recenzenci chwalą jednak opracowany przez Sony specjalny system skalowania, dzięki któremu gry działają w niższej rozdzielczości i są podbijane do wyższej. Oczywiście od deweloperów zależy, czy i jak użyją tej funkcji, więc w jednych przypadkach gry prezentują się świetnie, w innych nieco gorzej, ale różnica tak czy siak jest widoczna i gry w „4K” wyglądają po prostu lepiej.

Jeżeli chodzi o wrażenia z zabawy na telewizorze 1080p, to różnice pomiędzy grami odpalanymi na normalnym PS4 a Pro nie są ogromne, ale zauważalne. Dzięki nowemu modelowi możecie liczyć np. na płynniejszą animację, lepsze wygładzanie krawędzi czy też wyższą rozdzielczość, gdyż jak dobrze wiemy, nie wszystkie tytuły na PS4 działają w 1080p.

Poza tym PlayStation 4 Pro użytkuje się praktycznie tak samo, jak zwykły model, sprzęt nie sprawia problemów podczas zabawy w dowolną grę z PS4, ale też nie daje żadnych korzyści w niezaktualizowanych tytułach.

Recenzje PlayStation 4 Pro:

Koniec końców, PlayStation 4 Pro to interesujące urządzenie. Nie jest to oczywiście nowa generacja, ale w rozdzielczości 4K widać wyraźną różnicę. Cena urządzenia nie jest wygórowana, a poza tym to przyszłościowy sprzęt, który z czasem powinien pokazać więcej możliwości, gdyż na starcie wspierać go będzie tylko garstka tytułów. Z pewnością jest to kusząca oferta dla osób noszących się z zakupem konsoli. Jeżeli jednak nie macie wielkich wymagań, nie posiadacie telewizora 4K (ani nie zamierzacie kupować takowego w najbliższym czasie), to równie dobrze możecie zainwestować w podstawowy, nieco tańszy model. Natomiast jeżeli macie już PS4, to chyba nie ma sensu wymieniać jej na PS4 Pro, no chyba, że inwestujecie w ekran 4K.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.