Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 listopada 2020, 19:40

autor: Ender

PS5, XSX i S do kupienia tylko przez sieć z powodu zamknięcia sklepów przez rząd. Komunikat Microsoftu

Decyzją rządu od soboty do 29 listopada zamknięte zostaną galerie handlowe i sklepy z elektroniką. Sytuacja ta wpłynie oczywiście na całą gospodarkę, w tym na zbliżającą się premierę PS5 oraz Xboksa Series X i S. O sytuacji wypowiedział się już polski oddział Xboksa.

Od wielu tygodni lawinowo rośnie liczba zakażonych koronawirusem, co rusz bite są również rekordy dziennych zachorowań, a szpitale pękają w szwach. Zaistniała sytuacja doprowadziła nas do dość nagłego ponownego wprowadzenia restrykcji, które obowiązywały na początku tego roku. Premier ogłosił je dziś podczas konferencji prasowej.

W najbliższą sobotę całkowicie zamknięte zostaną placówki kulturalne, szkoły oraz markety i sklepy w galeriach handlowych, które nie sprzedają środków pierwszej potrzeby. Restrykcje obowiązywać będą do 29 listopada, z możliwością ich zaostrzenia lub przedłużenia, gdy nie zostanie zauważony znaczący spadek liczby chorych.

PS5, XSX i S do kupienia tylko przez sieć z powodu zamknięcia sklepów przez rząd. Komunikat Xbox Polska - ilustracja #1

Kryzys wpłynie oczywiście na polskie premiery konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S, które przypadają na połowę listopada. Wielu klientów zamówiło bowiem sprzęt z opcją odbioru osobistego w najbliższym sklepie. Lockdown sieci sprzedaży odczują zwłaszcza osoby, które zdecydowały się na zakupy ratalne wymagające ręcznego podpisu dokumentów i weryfikacji danych osobowych.

O sytuacji wypowiedział się na razie oficjalnie tylko polski oddział Xboksa. W oświadczeniu zapewnił, że zmianom nie uległa liczba egzemplarzy konsol, które trafią do rodzimych sklepów.

Polskie markety i sklepy z elektroniką będą musiały więc przygotować się na wysyłkę dodatkowych zamówień za pośrednictwem kurierów i paczkomatów. Wiele z nich zmuszonych jest więc w tej chwili do zmiany planów działania. Będzie to tym trudniejsze, że w listopadzie organizują szereg akcji promocyjnych związanych z tzw. czarnym piątkiem, które prowadzą do wzmożonego zainteresowania ofertą wyprzedaży.

Jeżeli jesteście szczęśliwymi nabywcami nowych konsol w pre-orderze i planowaliście odebrać je w sklepie, zaglądajcie na bieżąco do skrzynki e-mailowej w oczekiwaniu na informacje o możliwości otrzymania sprzętu. Dodajmy, że w dniu premiery ograniczona liczba konsol, których egzemplarze miały trafić bezpośrednio na półki sklepowe, z pewnością zostanie wystawiona na sprzedaż w sieci. Na taką okazję będą jednak szykowali się spekulanci ze wspierającą ich armią botów. Dostęp do systemów zostanie więc jeszcze bardziej utrudniony, niż do tej pory mogło się wydawać.