Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2020, 21:12

Observer: System Redux będzie o 20% dłuższy i wykorzysta DualSense na PS5

Observer: System Redux zaoferuje nowe wyzwania. Deweloperzy w wywiadzie zdradzili, że ukończenie tytułu zajmie nam o 20% więcej czasu niż pierwsza wersja gry. Posiadacze PS5 będą mogli cieszyć się z dobrego wykorzystania możliwości kontrolera DualSense.

W SKRÓCIE:
  1. Observer: System Redux będzie dłuższy od pierwowzoru o 20%.
  2. Osiągnięto to dodatkowymi wątkami fabularnymi, ale także wzbogaceniem rozgrywki o nowe elementy.
  3. Tytuł wykorzysta wszystkie możliwości kontrolera DualSense.

Observer: System Redux będzie dłuższy o 20% od pierwszego wydania gry z 2017 roku. Informacja ta padła w wywiadzie, którego udzieliła ekipa Bloober Team serwisowi Wccftech. W rozmowie pojawiły się także detale na temat wykorzystania możliwości, jakie przyniesie kontroler DualSense do konsoli PS5.

Polskie studio Bloober Team mocno zaznaczy swoją obecność na początku nowej generacji konsol. Observer: System Redux jest tytułem startowym PlayStation 5 oraz Xboksa Series X|S. Natomiast na początku grudnia zadebiutuje horror The Medium (wyłącznie na PC i Xboksie Series X|S). Jednak na razie cała uwaga skupia się na odświeżonej wersji Observera.

W rozmowie z redakcją serwisu Wccftech wziął udział manager projektu - Szymon Erdmański. Zdradził on, że dzięki nowym wątkom w historii czas potrzebny do ukończenia gry wydłużył się mniej więcej o 20%. Osiągnięto to m.in. urozmaiceniem rozgrywki, dodając w wielu miejscach nowe zagadki środowiskowe.

A co ze wspomnianym wcześniej wykorzystaniem DualSense? Ekipa Bloober Team widzi w kontrolerze Sony dodatkowy sposób na doświadczenie gry. Jako przykład podano „czucie” efektu wejścia w dochodzenie neuronowe i przedawkowania pewnych substancji obecnych w produkcji. Zespół zapewnia, że dołożył wszelkich starań, by gracz „poczuł” historię detektywa Lazarskiego.

Observer: System Redux zadebiutuje 10 listopada na PC i Xboksie Series X|S. Wersja na PlayStation 5 premierę będzie miała dwa dni później - 12 listopada (19 listopada w Polsce).

  1. Strona oficjalna gry Observer: System Redux