Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 sierpnia 2020, 13:58

autor: Dameredet

PS5 – gry działają w natywnym 4K

Deweloperzy pracujący z PlayStation 5 potwierdzają, że uruchomienie gry w 4K na konsoli nie stanowi problemu.

PS5 – gry działają w natywnym 4K - ilustracja #1
Gry na PS5 uruchomimy jednak w natywnym 4K

Kilka dni temu w sieci pojawiła się plotka głosząca, że PlayStation 5 będzie miało problemy z obsługiwaniem gier w natywnej jakości 4K. Okazuje się jednak, że insider, DuskGolem, skłamał.

Po tym jak na forum ResetEra insider stwierdził, że PS5 ma problemy z natywnym 4K, został zasypany pytaniami o więcej szczegółów. Wkrótce wyszło na jaw, że DuskGolem kłamał. Użytkownicy serwisu Reddit zastanawiają się czy z prawdą mijały się też inne ujawnione przez niego informacje, np. na temat nowego Resident Evil.

DuskGolem szybko został poddany „internetowemu ostracyzmowi”. W odpowiedzi zamieścił 10 tweetów, w których tłumaczy, że wbrew powszechnej opinii nie jest fanem Xboxa, nie posiada nawet jednej gry na Xboxa One i nie jest zbytnio zmartwiony krytyką, ponieważ dotyczy ona nie jego, a jego wyobrażenia stworzonego przez wrogo nastawionych internautów.

Na Twitterze pojawiło się więcej doniesień na temat słabego działania nowej konsoli od Sony. Jedno z nich – podające przykład gry Quantum Error – zostało zdementowane przez samych deweloperów. TeamKill Media ogłosiło, że jeszcze niezoptymalizowany tytuł działa na PlayStation 5 w 4K w 65-70 klatkach na sekundę.

Niestety milczenie Sony wspiera szerzenie się plotek. Firma do tej pory ujawniła stosunkowo mało informacji na temat nadchodzącego PlayStation. W przeciwieństwie do Microsoftu - Sony nie potwierdziło nawet miesiąca premiery swojej konsoli.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach