Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 lutego 2017, 09:20

autor: Góral

Project Scorpio - oficjalna prezentacja konsoli podczas targów E3

Firma Microsoft ujawniła termin oficjalnej prezentacji konsoli Project Scorpio. Sprzęt zostanie pokazany podczas tegorocznych targów E3, w niedzielę 11 czerwca o godzinie 23:00.

Firma Microsoft potwierdziła to, czego spodziewali się chyba wszyscy fani marki Xbox – podczas tegorocznych targów E3 odbędzie się prezentacja konsoli znanej obecnie jako Project Scorpio. Wydarzenie będzie miało miejsce na konferencji giganta z Redmond 11 czerwca o godzinie 23:00. Można śmiało zakładać, że wraz z oficjalną prezentacją urządzenia doczekamy się też zapowiedzi nowych gier dostępnych na wyłączność, gdyż obecnie Microsoft skrzętnie je skrywa. Z tych większych projektów wiemy właściwie tylko o Halo Wars 2 (premiera już za kilka dni – 21 lutego), State of Decay 2 i Sea of Thieves, ale wątpliwe, by był to cały tegoroczny line-up i na premierę Scorpio (końcówka bieżącego roku) z pewnością firma przygotuje kilka innych tytułów.

Project Scorpio ma być najpotężniejszą konsolą w historii. - Project Scorpio - oficjalna prezentacja konsoli podczas targów E3 - wiadomość - 2017-02-17
Project Scorpio ma być najpotężniejszą konsolą w historii.

Obecnie na temat Project Scorpio nie wiemy zbyt wiele. Microsoft wyjawił jedynie, że sprzęt ma dysponować mocą 6 teraflopów, więc w momencie premiery będzie najpotężniejszą konsolą na rynku. Urządzenie ma umożliwiać obsługę gogli rzeczywistości wirtualnej oraz rozdzielczości 4K. Wszystkie gry wydawane przez amerykański koncern mają działać właśnie w natywnym 4K.

Project Scorpio nie będzie jednak reprezentował nowej generacji, gdyż dołączy do obecnej rodziny Xbox. Oznacza to, że wszystkie wydawane na nim gry będzie można bez problemu odpalić na Xboksie One. Ponadto konsola współpracować ma z gadżetami z tego sprzętu, np. padami.