Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 4 grudnia 2012, 08:45

autor: Aver

Premiera Steam Big Picture Mode połączona z przeceną na wybrane gry

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera trybu Big Picture na platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Z tej okazji firma Valve zorganizowała promocję, która potrwa do 10 grudnia. Można dzięki niej nabyć czterdzieści gier „najbardziej przyjaznych dla kontrolerów”, m.in. Mark of the Ninja, Shank 2, czy też sagę LEGO Star Wars.

Fragment strony specjalnej promocji z okazji premiery Big Picture Mode - Premiera Steam Big Picture Mode połączona z przeceną na wybrane gry - wiadomość - 2012-12-04
Fragment strony specjalnej promocji z okazji premiery Big Picture Mode
Steam Big Picture – minimalne wymagania sprzętowe
  • Procesor: 3.0 GHz;
  • Pamięć RAM: 1 GB;
  • Karta graficzna: 256 MB VRAM (z obsługą technologii Pixel Shader 2.0b, kompatybilna z bibliotekami DirectX 9);
  • Przestrzeń na dysku twardym: 1 GB;
  • Łącze internetowe: szerokopasmowe (zalecane).

Wczoraj tryb Big Picture na Steamie oficjalnie wyszedł z fazy beta-testów, które trwały od początku września, i został udostępniony w finalnej wersji wszystkim użytkownikom platformy dystrybucji cyfrowej firmy Valve. Z tej okazji amerykański amerykański deweloper zorganizował tygodniową wyprzedaż.

W specjalnej promocji można nabyć tytuły „najbardziej przyjazne dla kontrolerów”, co oznacza, że będą działały bez klawiatury i myszki w trybie Big Picture. Wśród czterdziestu przecenionych gier znalazło się wiele pozycji niezależnych deweloperów, jak chociażby Vessel, Orcs Must Die! 2, czy Audiosurf, kilka konwersji z konsol na PC (np. Mark of the Ninja, Deadlight, Limbo oraz seria Alan Wake), a także popularne produkcje, które są obecne na rynku już od dłuższego czasu (LEGO Star Wars: The Complete Saga, seria Left 4 Dead, The Secret of Monkey Island: Special Edition). Promocja potrwa do 10 grudnia.

Przypomnijmy: dzięki trybowi Big Picture Mode użytkownicy mogą podłączyć swój komputer do telewizora i korzystać z tradycyjnych funkcji platformy Steam w specjalnie do tego celu przygotowanym interfejsie, przystosowanym do obsługi gamepada. Oprócz grania, sprawdzania promocji, dokonywania zakupów i przeglądania biblioteki posiadanych tytułów, Big Picture pozwala na surfowanie po Internecie oraz wysyłanie wiadomości. Aby go uruchomić, należy kliknąć na owalną ikonę, która pojawiła się w prawym górnym rogu klienta Steam wraz z wprowadzoną dziś w nocy aktualizacją.

Premiera Big Picture Mode na Steamie jest jednym z pierwszych małych kroków firmy Valve w kierunku powolnego rozmywania różnic pomiędzy platformą PC a konsolami. Od jakiegoś czasu nie milkną plotki o Steam Boksie, wiadomo, że firma prowadzona przez Gabe’a Newella eksperymentuje ze sprzętem, a na przyszły rok planuje testy własnego kontrolera do gier.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.