Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 czerwca 2013, 11:15

autor: Sarge

Premiera konsoli Nvidia Shield w ostatniej chwili opóźniona

Firma Nvidia ogłosiła, że premiera konsoli Nvidia Shield w Stanach Zjednoczonych została przesunięta na lipiec. Producent ujawnił tę informację w ostatniej chwili, bo dzisiaj sprzęt miał trafić do sprzedaży na amerykańskim rynku.

Dzisiaj na amerykańskim rynku miała zadebiutować przenośna konsola Nvidia Shield. Tak się jednak nie stanie, gdyż firma Nvidia poinformowała w ostatniej chwili o nieznacznym opóźnieniu terminu premiery na lipiec.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych muszą poczekać na premierę Nvidia Shield do lipca - Premiera konsoli Nvidia Shield w ostatniej chwili opóźniona - wiadomość - 2013-06-27
Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych muszą poczekać na premierę Nvidia Shield do lipca

Menadżer projektu Jason Paul napisał na oficjalnym blogu, że przesunięcie premiery jest spowodowane przez wykryty problem związany z „mechanicznym komponentem”. Producent przeprasza za opóźnienie, ale jest ono konieczne do tego, aby naprawić wspomniany błąd. Nie zajmie to zbyt wiele czasu i Nvidia Shield ukaże się na rynku w lipcu. Niestety, na razie nie znamy dokładnej daty.

Nvidia Shield to konsola przenośna działająca w oparciu o system Android. Jej dużą zaletą ma być możliwość streamowania gier z komputerów PC. Sama konsola będzie wyposażona w układ Tegra 4, składający się z czterordzeniowego procesora ARM Cortex-A15 i GPU wyposażonego w 72 rdzenie graficzne. Cena sprzętu w Stanach Zjednoczonych została ustalona na poziomie 299 dolarów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.