Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 marca 2012, 16:07

autor: Olek

Prawda czy fałsz? Hideo Kojima chwali się możliwościami silnika Fox Engine

Japońscy deweloperzy są coraz bliżsi uzyskania fotorealistycznej oprawy wizualnej w grach wideo. Wiele wskazuje na to, że kolejnym krokiem ku temu będzie nowy silnik tworzony przez Hideo Kojimę.

Prawda czy fałsz? Hideo Kojima chwali się możliwościami silnika Fox Engine - ilustracja #1

Hideo Kojima nie ma opinii najskromniejszego człowieka wśród projektantów gier wideo, ale sukcesy jego produkcji dają mu do tego podstawy. Twórca serii Metal Gear Solid od dłuższego czasu razem z ekipą studia Kojima Productions pracuje nad silnikiem nowej generacji – Fox Engine i regularnie chwali się jego możliwościami. Tym razem zadał on swoim fanom pytanie o to, które fotografie są prawdziwe, a które zostały wykreowane przy pomocy powstającej technologii.

O silniku Fox Engine wiemy już, że wymusi on na deweloperach gier „ubieranie” bohaterów w bieliznę, oferując niespotykany dotąd poziom operowania przeźroczystością materiałów. To jednak nie koniec jego możliwości. Na oficjalnej stronie internetowej studia Kojima Productions pojawiła się galeria obrazków, prezentujących niemal identyczne ujęcia wnętrza sali konferencyjnej. Rzecz w tym, że tylko połowa z nich to zdjęcia zrobione aparatem cyfrowym. Czy potraficie odgadnąć które?

Prawda czy fałsz? Hideo Kojima chwali się możliwościami silnika Fox Engine - ilustracja #2

Dla wszystkich, którzy mają wątpliwości, spieszymy z wyjaśnieniami. Ilustracje po lewej stronie to fotografie, natomiast po prawej obrazy stworzone przy użyciu Fox Engine.

Prawda czy fałsz? Hideo Kojima chwali się możliwościami silnika Fox Engine - ilustracja #3Jeśli jesteście pod wrażeniem osiągnięć Hideo Kojimy i jego ludzi, być może zainteresuje Was praca w Kojima Productions. Aktualnie studio poszukuje pracowników do zespołu deweloperskiego, który zajmie się stworzeniem nowej gry z serii Metal Gear Solid. Etaty czekają m.in. na programistów, rysowników, animatorów, projektantów poziomów, a nawet menedżera marki. Wszystkim zainteresowanym polecamy zapoznanie się ze szczegółami oferty na stronie internetowej.