Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 marca 2019, 12:41

autor: Aquma

Porównanie aparatów Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10+ i iPhone XS Max

Na kanale Mrwhosetheboss pojawił się film porównujący aparaty w trzech flagowych smartfonach – Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 oraz iPhone XS Max. Każde z urządzeń ma swoje mocne strony.

Porównanie możliwości aparatów trzech flagowców. - Porównanie aparatów Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10+ i iPhone XS Max - wiadomość - 2019-03-29
Porównanie możliwości aparatów trzech flagowców.

ZALETY POSZCZEGÓLNYCH APARATÓW:

  1. Huawei P30 Pro – jakość zdjęć w nocy, zoom, stabilizacja obrazu;
  2. Samsung Galaxy S10+ – tryb Ultrawide, smartfon radzi sobie w każdej sytuacji;
  3. iPhone XS Max – świetny HDR, realistyczne barwy.

Na kanale youtubowym Mrwhosetheboss pojawił się bardzo interesujący materiał, porównujący aparaty fotograficzne w trzech tegorocznych flagowcach: Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 oraz iPhone XS Max. Co ciekawe, każdy ze smartfonów wychodzi z tej rywalizacji obronną ręką, ale poszczególne modele radzą sobie lepiej w innych sytuacjach.

Przykładowo, telefon stworzony przez chińskiego giganta oferuje niemal bezstratny zoom, świetną jakość zdjęć i materiałów wideo przy słabym oświetleniu, rewelacyjną stabilizację obrazu oraz szereg przydatnych funkcji korzystających z algorytmów AI. Minusem P30 Pro mogą być natomiast mocno nasycone barwy (widoczne wyraźnie na początku filmu), które nie każdemu przypadną do gustu, słaba implementacja HDR w materiałach wideo, a także brak możliwości nagrywania filmów w 4K i 60 klatkach animacji na sekundę. Słabo wypada także tryb slow motion.

iPhone XS Max może się pochwalić kolorami najbliższymi rzeczywistości, doskonałym HDR-em, radzącym sobie świetnie nawet z ujęciami bezpośrednio obejmującymi słońce (zwróćcie uwagę na detale cieniowania na chmurach – kompletnie niewidoczne u konkurencji) oraz bardzo dobrym trybem portretowym. Słabością tego urządzenia jest natomiast brak możliwości nagrywania filmów w formacie Ultrawide, a także słaba jakość zdjęć i filmów przy niskim oświetleniu (są na ogół zbyt ciemne, co źle wpływa na widoczność detali).

Ultrawide to z kolei mocny punkt nowego flagowca Samsunga – ujęcia tego typu wykonane na tym urządzeniu prezentują największy fragment danej sceny. Na telefonie możemy robić też świetne portretowe „selfiki” oraz nagrywać solidnie wyglądające filmy w 240 klatkach animacji na sekundę. W pozostałych zastosowaniach Galaxy S10+ na ogół wypada gdzieś pomiędzy smartfonami Huaweia i Apple – oferuje lepszą od iPhone’a jakość zdjęć wykonywanych w słabych warunkach, ale w zamian musimy się pogodzić z nieco gorszą implementacją HDR.

  1. Huawei – strona oficjalna
  2. Samsung – strona oficjalna
  3. Apple – strona oficjalna