Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 29 marca 2019, 12:50

autor: AlexB

Pełny zwiastun miniserialu Chernobyl od HBO

W sieci pojawił się pełny zwiastun Chernobyl, czyli miniserialu od HBO i Sky Television o katastrofie w Czarnobylu. Produkcja w gwiazdorskiej obsadzie zadebiutuje 6 maja bieżącego roku.

Dwa tygodnie temu mieliśmy okazję obejrzeć teaser miniserialu Chernobyl, skupiającego się na dramatycznej historii katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku na terenie dzisiejszej Ukrainy. Jeśli zrobił on na Was wrażenie, to zachęcamy do rzucenia okiem na pełny zwiastun najnowszej produkcji HBO i Sky Television, który zadebiutował w sieci. Oto on:

Jak widać, twórcy serialu stawiają przede wszystkim na brutalny realizm. Ma on się przejawiać nie tylko w bardzo naturalistycznych scenach agonii od choroby popromiennej, ale również w dokładnym odwzorowaniu wydarzeń, które doprowadziły do brzemiennego w skutkach wybuchu reaktora w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Craig Mazin (Straszny film 3, Straszny film 4, dwie ostatnie części trylogii Kac Vegas) oparł swój scenariusz na wspomnieniach świadków. Ważną częścią historii będą działania Walerija Legasowa i jego komisji mającej zbadać przyczyny katastrofy.

Stellan Skarsgard wciela się w serialu Chernobyl w Borisa Szczerbinę, ówczesnego zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR. - Pełny zwiastun miniserialu Chernobyl od HBO - wiadomość - 2019-03-29
Stellan Skarsgard wciela się w serialu Chernobyl w Borisa Szczerbinę, ówczesnego zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR.

W miniserialu Chernobyl wystąpiły prawdziwe gwiazdy. W obsadzie znaleźli się między innymi Jared Harris (Sherlock Holmes: Gra cieni, Terror), Stellan Skarsgard (seria Piraci z Karaibów, Dziewczyna z tatuażem), Emily Watson (Equilibrium, Czerwony smok, Złodziejka książek) oraz James Cosmo (Gra o tron, Braveheart – Waleczne Serce). Na stołku reżysera zasiadł Johan Renck (niektóre odcinki między innymi Breaking Bad, The Walking Dead czy Wikingów).

Miniserial Chernobyl składa się z pięciu odcinków. Pierwszy z nich zadebiutuje 6 maja. Emisja zakończy się 3 czerwca.

  1. Oficjalna strona HBO
  2. Oficjalna strona Sky Television
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.