Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 października 2021, 08:48

autor: Eklerek

Pobierz Windows 11 - dziś premiera nowego systemu

Microsoft udostępnił już najnowszą wersję systemu do pobrania. Windows 11 można zainstalować na trzy sposoby.

Zgodnie z zapowiedziami, Windows 11 zadebiutował oficjalnie 5 października 2021 roku. Na stronie Microsoftu znajdziemy opis trzech sposobów instalacji nowego systemu na komputerze.

Windows 11 jest dostępny na stronie Microsoftu TUTAJ.

Przed instalacją nowego systemu warto sprawdzić w PC Health Check, czy nasz sprzęt jest gotowy na Windowsa 11. Jeżeli komputer nie spełnia wymagań sprzętowych, program wyświetli dokładny komunikat z opisem brakujących funkcji.

Jak pobrać Windows 11?

Po otwarciu strony do pobierania Windowsa 11 zobaczymy trzy opcje do wyboru:

  • Windows 11 Installation Assistant – wariant rekomendowany, wymaga najmniej działań z naszej strony. Cały proces wykonywany jest przez asystenta instalacji.
  • Create Windows 11 Installation Media – opcja przydatna, gdy chcemy przeinstalować lub zainstalować na świeżo system operacyjny. Pobrany instalator posłuży do stworzenia systemowego dysku USB lub DVD do instalacji.
  • Download Windows 11 Disk Image (ISO) – możemy też pobrać obraz płyty instalacyjnej w formacie ISO, co przyda się przy instalacji systemu od zera, w tym także na wirtualnych maszynach.

Windows 11: aktualizacja z Windows 10

Microsoft zaleca cierpliwość w przypadku aktualizacji Windowsa 10 do najnowszej wersji systemu. Choć można wymusić instalację Windowsa 11, gigant Redmond radzi poczekać, aż ta pojawi się automatycznie:

Jeśli aktualizujesz system z Windows 10, zalecamy, abyś poczekał, aż otrzymasz powiadomienie z usługi Windows Update, że uaktualnienie jest gotowe dla Twojego komputera.

Pobierz Windows 11 - dziś premiera nowego systemu - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.