Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 czerwca 2020, 20:50

autor: Ender

Plotka: PS5 z dyskiem SSD 2 TB za 3000 złotych

W ofercie brytyjskiego Amazonu miała na chwilę pojawić się strona produktu dla PlayStation 5 z dyskiem SSD 2 TB. Urządzenie zostało wycenione na 599,99 funtów. Informacja może być błędem sklepu popełnionym tuż przed jutrzejszym pokazem systemu.

Plotka: PS5 z dyskiem SSD 2 TB za 3000 złotych - ilustracja #1

W sieci pojawiła się plotka na temat potencjalnej ceny konsoli PlayStation 5. Jeżeli wierzyć wyciekowi z brytyjskiego sklepu Amazon, który istnieje jedynie pod postacią kompletnie niezweryfikowanego obrazka, nowy system Sony dostępny będzie w dwóch wersjach – z dyskiem 1 TB (825 GB przestrzeni użytkowej) oraz 2TB (ok. 1,65 TB przestrzeni użytkowej) PCIe 4.0 SSD. Na screenie znalazła się cena tego drugiego modelu, która ma wynosić 599,99 funtów, co w przeliczeniu daje nam około 3000 złotych. Biorąc pod uwagę rodzaj oraz koszt użytego przez Sony napędu SSD oraz pozostałych podzespołów konsoli, nie wydaje się, by suma ta była aż tak nieprawdopodobna.

Oficjalną cenę PlayStation 5, a także to, czy system będzie sprzedawany w kilku różnych wariantach, poznamy najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach. Być może usłyszymy też coś na ten temat podczas prezentacji PlayStation 5, która rozpocznie się o godzinie 22.00 czasu polskiego.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 5
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Sony