Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 października 2016, 15:11

autor: Aleksander "YouRec" Jurek

PlayStation VR wyprzedane na Amazonie

Amazon nie ma już dostępnych egzemplarzy najnowszego sprzętu Sony do wirtualnej rzeczywistości – zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, kiedy do sklepu trafi nowa dostawa PlayStation VR.

Niecałe dwa tygodnie temu PlayStation VR zadebiutowało na rynku i to wystarczyło, żeby Amazon w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wyprzedał już wszystkie dostępne egzemplarze. Nie ma także żadnych informacji o tym, kiedy zapasy zostaną uzupełnione. Tyczy się to zarówno podstawowego zestawu, jak i Launch Bundle (dochodzą głównie: 2 kontrolery PlayStation Move, PlayStation Camera i PlayStation VR Worlds). Amazon oferuje kupno sprzętu od osób trzecich, jednak należy zwrócić uwagę, że nawet najtańsze oferty są droższe od standardowej ceny o 150 złotych. O ile gracze w USA nie muszą się martwić, ponieważ wciąż mają do dyspozycji sklepy takie jak Walmart czy GameStop, to w Wielkiej Brytanii dostępność produktu jest mocno ograniczona. GAME (największy tego typu sprzedawca w UK), podobnie jak Amazon, wyprzedał już wszystkie egzemplarze. Identycznie sytuacja wygląda w Australii, gdzie gracze będą musieli poczekać na kupno sprzętu do listopada, a także w Japonii, w której w trzy dni od premiery PSVR sprzedano 51 644 egzemplarzy.

Już przed premierą sprzętu, dzięki rozmaitym recenzjom, można było się spodziewać, że PSVR okaże się niezłym wyborem dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości. Sprzęt, który kosztuje około 1770 zł, jest obecnie najtańszą opcją, zdecydowanie deklasującą w tej kategorii swoich rywali (HTC Vive – około 3870 zł, Oculus Rift – około 3000 zł). Spodziewaliście się tak szybkiego wyprzedania PlayStation VR?

PlayStaton VR to najtańsza opcja dostępna na rynku, ale do jej działania należy dokupić kamerę PlayStation, która kosztuje około 220 zł. - PlayStation VR wyprzedane na Amazonie - wiadomość - 2016-10-25
PlayStaton VR to najtańsza opcja dostępna na rynku, ale do jej działania należy dokupić kamerę PlayStation, która kosztuje około 220 zł.

PlayStation VR zadebiutowało na rynku 13 października, z ceną ustaloną na poziomie 1770 zł. W zestawie można było znaleźć słuchawki stereo, przewód USB, kabel HDMI, zasilacz i moduł procesora. Do cieszenia się wirtualną rzeczywistością należało dokupić osobno kamerę PlayStation. W sprzedaży pojawił się także szereg przystosowanych do VR tytułów, takich jak Batman: Arkham VR, Battlezone, EVE: Valkyrie, czy Rigs: Mechanized Combat League.