Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 listopada 2013, 10:05

autor: Orlov

PlayStation Network – tymczasowa blokada niektórych opcji

Firma Sony zdecydowała się na wyłączenie niektórych funkcji sieci PlayStation Network. Przyczyną jest konieczność utrzymania działania serwerów podczas europejskiej premiery konsoli PlayStation 4.

PlayStation Network – tymczasowa blokada niektórych opcji  - ilustracja #1

Firma Sony, świadoma zainteresowania jaką wzbudza w Europie jej konsola PlayStation 4, zdecydowała się wyłączyć w dniu europejskiej premiery część opcji sieci PlayStation Network (PSN), by zapewnić stabilne działanie serwerów.

Tymczasowo niedostępnym pozostanie ekran „What’s New”, informujący o bieżącej aktywności znajomych i „Content Information Screen”, który pokazuje ich postępy w danej grze. Niedogodności te dotyczą wyłącznie posiadaczy PS4 i skończą się dopiero, gdy „obciążenie wynikające z premiery zmniejszy się”.

Co więcej, na pewien czas zablokowano również możliwość realizowania kodów. Oznacza to więc, że nie możecie skorzystać ze zdrapek z doładowaniem portfela, subskrypcją abonamentu PlayStation Plus czy aktywujących jakąkolwiek cyfrową zawartość (z grami włącznie). Problem ten obejmuje wszystkie urządzenia powiązane z siecią PlayStation Network – zarówno stacjonarne konsole firmy Sony, jak i handheldy PS Portable i PS Vita.

Sony bada już przyczyny awarii sieci
Sony bada już przyczyny awarii sieci

Wszystko wskazuje na to, że podjęte działania nie przyniosły zamierzonego efektu. Wielu posiadaczy PlayStation 4 zgłasza niemożność zalogowania się do usługi PSN – w tym zaktualizowania sprzętu. Europejski oddział firmy Sony uspokaja jednak, że pracuje już nad rozwiązaniem wszelkich problemów technicznych.

PlayStation 4 zadebiutowało wczoraj, 29 listopada, na rynkach Starego Kontynentu. W Polsce sugerowana cena konsoli zaczyna się od 1790 zł (za zestaw podstawowy). O tym, gdzie powinniście szukać dostępnych jeszcze egzemplarzy dowiecie się w tym artykule.