Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 listopada 2013, 09:50

autor: Orlov

PlayStation 4 z problemami na starcie

Najnowsza konsola firmy Sony, już na początku swojej obecności na rynku, boryka się z problemami technicznymi. Coraz więcej osób zgłasza przegrzewanie się sprzętu, pojawiły się także problemy z dostępem do usługi PlayStation Network.

„Czerwona Linia Śmierci” wzbudza postrach wśród posiadaczy PlayStation 4
„Czerwona Linia Śmierci” wzbudza postrach wśród posiadaczy PlayStation 4

Firma Sony raczej nie będzie mogła uznać debiutu PlayStation 4 za w pełni udany. Konsola cierpi bowiem na problemy techniczne charakterystyczne dla pierwszych partii tego typu sprzętu. Pogłoski o awaryjności urządzeń obiegły sieć jeszcze przed oficjalną premierą PS4. Teraz, gdy trafiła do znacznie szerszego grona odbiorców, informacje o usterkach zaczęły się mnożyć.

W serwisie youtube pojawia się coraz więcej filmów od pechowych użytkowników, których nowa konsola przestała uruchamiać się, emitując niepokojące czerwone światło. Red Line of Death, bo tak została już ochrzczona ta awaria, oznacza przegrzewanie się PS4. Pomoc techniczna firmy Sony zaleca w takim przypadku przerwanie na pewien czas zabawy, w celu ostudzenia sprzętu. Rozwiązanie to nie pomogło podobno części egzemplarzy, czyniąc je niegrywalnymi. Producent uspokaja jednak, że awaria ta dotyczy „mniej niż 0,04% wysłanych do sprzedaży konsol”.

Przedpremierowe zgłoszenia usterek PlayStation 4 nie zraziły jednak fanów marki, przez co Sony borykać się musi z kolejnymi problemami technicznymi. Każda z nowych konsol, zaraz po jej włączeniu, automatycznie rozpoczynała proces pobierania aktualizacji oprogramowania. Doprowadziło to do obciążenia serwerów usługi PlayStation Network, przez co korzystanie z niej stało się niemal niemożliwe. Trwa już rozwiązywanie usterki, rosnąca liczba nabywców PS4 może jednak przedłużyć ten proces do kilku dni.

Firma Sony pracuje już nad rozwiązaniem usterki - PlayStation 4 z problemami na starcie - wiadomość - 2013-11-16
Firma Sony pracuje już nad rozwiązaniem usterki

Doniesienia o niesatysfakcjonującym działaniu nowego PlayStation dochodziły nawet ze szczebli korporacyjnych. Firma Electronic Arts opublikowała na swoim blogu wpis, w którym ostrzega przed powodującą niestabilne działanie gier aktualizacją. Tekst jednak szybko usunięto, gdyż opublikowany został „przez pomyłkę”. Żadne z doniesień EA nie znalazło odzwierciedlenia w rzeczywistości.

PlayStation 4 zadebiutowało wczoraj w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Polska premiera odbędzie się 29 listopada. Cena za podstawowy zestaw (konsola + kontroler DualShock 4 + kabel HDMI) to 1790 złotych.