Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 stycznia 2013, 19:55

autor: Ender

PlayStation 4 – Sony wstrzyma się z premierą i zapowiedzią do premiery nowego Xboksa?

Prezes Sony, Kazuo Hirai, stwierdził, że następca PlayStation 3 może zostać zapowiedziany lub trafić na półki sklepowe już po premierze nowego Xboksa. Wyraził przy tym przekonanie, że wprowadzenie konsoli po tym jak Microsoft wyłoży na stół wszystkie karty przysłuży się jego firmie.

Od 1995 roku Kazuo Hirai związany jest z marką PlayStation i przez wiele lat był szefem dywizji Sony, która odpowiada za elektroniczną rozrywkę. - PlayStation 4 – Sony wstrzyma się z premierą i zapowiedzią do premiery nowego Xboksa? - wiadomość - 2013-01-21
Od 1995 roku Kazuo Hirai związany jest z marką PlayStation i przez wiele lat był szefem dywizji Sony, która odpowiada za elektroniczną rozrywkę.

Ubiegły tydzień przyniósł sporo nowych informacji dotyczących następcy PlayStation 3. Poznaliśmy jego potencjalną konfiguracje sprzętową oraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o nowym dedykowanym kontrolerze, który ma zastąpić wysłużonego DualShocka. Niestety, do tej pory trudno było uzyskać jakiekolwiek konkretne komentarze dotyczące PlayStation 4 od najważniejszych osób, kierujących koncernem Sony. W podobnym i przypuszczającym tonie wypowiedział się dzisiaj Kazuo Hirai, szef firmy, w wywiadzie dla gazety The Times. Zapytany o kolejne cykle generacyjne konsol, stwierdził że Sony może wstrzymać się z premierą nowego PlayStation, by poczekać na ruch ze strony Microsoftu oraz debiut nowego Xboksa.

Czemu być pierwszym, gdy twoi konkurenci mogą przyjrzeć się specyfikacji i wprowadzić coś lepszego?

Warto przypomnieć, że także pomiędzy światową premierą Xboksa 360 a PlayStation 3 minęło trochę czasu. Jednak wówczas, nawet mimo prawie roku różnicy, Sony nie było w stanie opracować dobrej strategii marketingowej, czego efektem była, między innymi, cena wyższa niż u konkurenta. Poza tym, producent dopuścił się także wielu innych niedopatrzeń, które ostatecznie mocno podkopały sprzedaż i popularność systemu w pierwszych latach jego życia. Bez wątpienia, od tamtego czasu japońska firma nauczyła się wiele na swoich błędach, ale trudno powiedzieć czy rzeczywiście wykorzystałaby dodatkowe miesiące z większym powodzeniem.

W ostatnich tygodniach na dobre rozkręciła się maszyna spekulacji i plotek, dotyczących platform nowej generacji. Ich natężenie swoje apogeum osiągnie zapewne przed targami E3 w Los Angeles, które rozpoczną się w czerwcu. Analitycy oraz branżowi spece oczekują, że w czasie ich trwania po raz pierwszy publicznie zostanie pokazana przynajmniej jedna nowa konsola.