Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 stycznia 2018, 10:20

autor: Góral

PlayStation 4 nie przestaje się sprzedawać - 73,6 mln konsol w domach graczy

Firma Sony pochwaliła się wynikami sprzedaży konsoli PlayStation 4 oraz gier na to urządzenie. Dodatkowo podzielono się informacjami o popularności subskrypcji PlayStation Plus.

PlayStation 4 Pro to mocniejsza wersja konsoli. - PlayStation 4 nie przestaje się sprzedawać - 73,6 mln konsol w domach graczy - wiadomość - 2018-01-09
PlayStation 4 Pro to mocniejsza wersja konsoli.

Sony Interactive Entertainment podało najnowsze wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 4. Ostatnie informacje na ten temat mówiły o 70,6 milinach sztuk, ale w międzyczasie świat opanowało świąteczne szaleństwo zakupowe, co nie pozostało bez wpływu na rezultat. Aktualne dane obejmują okres od początku życia sprzętu do 31 grudnia 2017 roku. Japoński koncern oczywiście ma ogromne powody do radości, gdyż do graczy trafiło 73,6 miliona sztuk urządzenia, z czego aż 5,9 miliona w okresie świątecznym.

W parze ze świetną sprzedażą sprzętu poszło bardzo duże zapotrzebowanie na gry. W ostatnich tygodniach 2017 roku rozeszło się 55,9 miliona egzemplarzy produkcji w tradycyjnych sklepach oraz w ramach cyfrowej dystrybucji (PlayStation Store). Dzięki temu całkowity wynik w tym zakresie przekroczył już 645 milionów. Pochwalono się też, że usługę PlayStation Plus subskrybuje 31,5 miliona osób.

PlayStation 4 jest czwartą stacjonarną konsolą firmy Sony. Sprzęt zadebiutował na rynku w listopadzie 2013 roku i od momentu premiery cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Obecny rezultat daje mu dziesiąte miejsce na liście najlepiej sprzedających się urządzeń do grania, ale pamiętajmy, że PS4 towarzyszy nam dopiero od czterech lat, więc kto wie, czy nie uda się np. pobić wyniku pierwszego PlayStation, które znalazło nieco ponad 100 milionów nabywców.