Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 sierpnia 2019, 10:52

autor: Aquma

Oto „przenośne" PS4 i Xbox One

Do oferty firmy GAEMS trafiła walizka Guardian Pro XP, będąca przenośną obudową dla konsoli Xbox One lub PlayStation 4. Urządzenie jest dedykowane mobilnym streamerom oraz profesjonalnym graczom i posiada m.in. ekran o rozdzielczości 1440p i stereofoniczne głośniki.

Konsola w walizce? Czemu nie. - Oto „przenośne" PS4 i Xbox One - wiadomość - 2019-08-07
Konsola w walizce? Czemu nie.

Jak donosi portal TweakTown, firma GAEMS zaprezentowała walizkę Guardian Pro XP, która pozwala zamienić Xboksa One lub PlayStation 4 w (prawie) przenośną konsolę. Sprzęt zdecydowanie nie jest tani - kosztuje 700 dolarów, czyli mniej więcej 2700 złotych (bez podatku VAT) - ale prezentuje się naprawdę imponująco.

Co kryje w sobie walizka Guardian Pro XP? Znajdziemy w niej 24-calowy ekran o rozdzielczości 1440p, a także stereofoniczne głośniki z wbudowanymi pasywnymi subwooferami. Jest też przestrzeń na pada (pozwala naładować go, kiedy nie jest używany) oraz - oczywiście - samą konsolę, którą przytwierdzamy do obudowy solidnymi śrubami. Niestety, na stronie producenta nie ma wzmianki o wbudowanej baterii - chcąc pograć najprawdopodobniej musimy znaleźć zewnętrzne źródło zasilania.

Twórcy zadbali za to o trzy ładujące porty USB 3.0 (2x 0.9A i 1x 1.8A). Z boku znajdziemy też specjalne przyciski OK i Menu oraz klawisze umożliwiające regulowanie jasności i głośności. Na górze walizki umieszczono szyny, które pozwalają zamontować na niej kamerkę, mikrofon czy dodatkowe oświetlenie. Guardian Pro XP współpracuje z wieloma modelami wspomnianych konsol: Xbox One S, Xbox One X, Xbox One S All-Digital Edition, PS4 oraz PS4 Pro.

Oto „przenośne PS4 i Xbox One - ilustracja #2
Guardian Pro XP.
Guardian Pro XP.

Walizka waży 16 kg (bez żadnego urządzenia w środku) i ma wymiary 61x43x13 cm. Sprzęt jest dedykowany lubiącym podróżować profesjonalnym graczom i streamerom. Prawdę mówiąc, biorąc pod uwagę łączny koszt takiego zestawu, a także poziom komfortu - związany przede wszystkim z wagą i brakiem baterii - prawdopodobnie bardziej opłacalny będzie zakup zwyczajnego” gamingowego laptopa. Dla osób bardzo przywiązanych do swojej konsoli (lub zgromadzonej na niej biblioteki gier) Guardian Pro XP może jednak stanowić ciekawą propozycję.

  1. GAEMS - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach