Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 października 2016, 18:18

autor: Góral

Oculus Rift z nowymi wymaganiami sprzętowymi i data premiery Oculus Touch

Firma Oculus VR ujawniła nowe minimalne wymagania sprzętowe dla gogli rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Ponadto poznaliśmy termin premiery i cenę kontrolera Oculus Touch.

Na kilka miesięcy przed premierą komercyjnej wersji Oculus Rift dowiedzieliśmy się, że kontroler Oculus Touch pojawi się jakiś czas po debiucie gogli rzeczywistości wirtualnej. Firma Oculus VR wreszcie ujawniła konkretny termin, cenę i nie tylko.

Oculus Rift z nowymi wymaganiami sprzętowymi i data premiery Oculus Touch - ilustracja #1

Oculus Touch

Kontroler Oculus Touch zadebiutuje na rynku 6 grudnia bieżącego roku. Sprzęt niestety tani nie będzie i sprzedawany ma być w cenie 199 dolarów (około 766 zł). Pre-ordery rozpoczną się 10 października, a do każdego zamówienia przedpremierowego dodawane będą gry VR Sports Challenge oraz The Unspoken. Ponadto w zestawie znajdziemy też dodatkowy czujnik i złącze dla Rock Band VR. Oprócz tego, w momencie premiery Oculus Touch w sklepie Oculusa będzie można nabyć dodatkowe czujniki w cenie 79 dolarów (około 304 zł) za sztukę

Wymagania sprzętowe Oculus Rift

Firma Oculus VR zaktualizowała minimalne wymagania sprzętowe Oculus Rifta. Do tej pory potrzeba było komputera o następujących parametrach:

  • Karta grafiki: NVIDIA GTX 970 / AMD 290;
  • Procesor: Intel i5-4590 lub lepszy;
  • Pamięć RAM: 8 GB;
  • System operacyjny: Windows 7 SP1.

Teraz, dzięki technologii Asynchronous Spacewarp sprawiającej, że komputer nie musi już utrzymywać stałych 90, a tylko 45 klatek na sekundę, wystarczy słabszy sprzęt:

  • Karta grafiki: NVIDIA GTX 960 / AMD 290;
  • Procesor: Intel i3-6100 / AMD FX4350;
  • Pamięć RAM: 8 GB;
  • System operacyjny: Windows 8 lub nowszy.
Słuchawki do Oculusa kosztować będą 49 dolarów, czyli około 189 zł. - Oculus Rift z nowymi wymaganiami sprzętowymi i data premiery Oculus Touch - wiadomość - 2016-10-08
Słuchawki do Oculusa kosztować będą 49 dolarów, czyli około 189 zł.

Pozostałe informacje

Z innych informacji warto wspomnieć o słuchawkach widocznych na powyższym zdjęciu. Pojawią się one w sprzedaży 6 grudnia w cenie 49 dolarów (około 189 zł). Poinformowano też, że do tej pory zainwestowano 250 milionów dolarów w rozmaite projekty VR, a drugie tyle ma być wydane w następnych latach. Dzięki temu na rynku pojawią się m.in. trzy gry, o których niedawno pisaliśmy – Lone Echo, Robo Recall oraz ARKTIKA.1. Ponadto zapowiedziano karaoke od studia Harmonix, nazwane SingSpace. Premiera tej produkcji odbędzie się wiosną 2017 roku, a poniżej obejrzycie jej zwiastun.