Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 grudnia 2012, 11:27

autor: Hed

Nvidia testuje GeForce Experience – program, który wybiera najlepsze ustawienia graficzne

Ruszyły zamknięte testy GeForce Experience, czyli darmowej aplikacji firmy Nvidia, która zoptymalizuje ustawienia graficzne za gracza. Aplikacja ściągnie także automatycznie nowe sterowniki do karty grafiki.

Nowy program firmy Nvidia zoptymalizuje ustawienia graficzne za gracza. - Nvidia testuje GeForce Experience – program, który wybiera najlepsze ustawienia graficzne - wiadomość - 2012-12-07
Nowy program firmy Nvidia zoptymalizuje ustawienia graficzne za gracza.

Nvidia rozpoczęła zamknięte testy GeForce Experience, czyli aplikacji, która ma pomóc w optymalizacji ustawień graficznych w grach pod kątem różnych konfiguracji sprzętowych. Program jest wyposażony także w funkcję automatycznego ściągania nowych wersji sterowników do kart grafiki. W testowaniu tego nowego pomysłu na ułatwienie życia graczom weźmie udział 10 tysięcy osób – zapisy są przyjmowane na oficjalnej stronie producenta.

GeForce Experience to darmowa aplikacja, która wyręczy użytkowników pecetów w ręcznym podkręcaniu każdej gry. Program sam dostosuje opcje graficzne do posiadanego sprzętu, ściągając odpowiednią konfigurację z serwera. Taki profil z ustawieniami będzie można przypisać do jednej lub wszystkich uruchamianych produkcji. Dzięki temu gry powinny chodzić i przede wszystkim wyglądać lepiej, bez konieczności żmudnego grzebania w ich opcjach.

Aktualna wersja GeForce Experience zawiera profile dla ponad 30 gier, ale ten katalog wkrótce się powiększy, bo Nvidia cały czas testuje nowe produkcje. Jakie są efekty działania programu? To pokazuje powyższy filmik, zawierający krótkie omówienie interfejsu aplikacji oraz konkretny przykład z gry Borderlands 2. Producent twierdzi, że platforma optymalizacyjna będzie współdziałała nie tylko z kartami GeForce, chociaż trudno powiedzieć, czy rzeczywiście tak się stanie.

Oczywiście wielu osobom pomysł może wydać się nieprzydatny, bo samo konfigurowanie i ulepszanie gier oraz wyciskanie siódmych potów z kart grafiki jest wpisane w tradycję grania na pecetach. Nie zapominajmy jednak o osobach, które nie znają się na temacie. Poza tym, jedną z wad komputerów jako platformy jest mnogość ich konfiguracji, utrudniająca życie deweloperom. Być może takie inicjatywy jak GeForce Experience pomogą w zapanowaniu nad tym „chaosem”.

  1. Nvidia zapowiada start testów GeForce Experience